П’ятниця, 13 Січня, 2023
Бiльше

  Богослужіння правлять українською: як завершився конфлікт довколо храму у Колодному на Тернопільщині

  У селі Колодне Збаразького району храм Святого Миколая офіційно передали в підпорядкування Православної Церкви України. Через нього ще влітку минулого року в населеному пункті розгорівся конфлікт між місцевими жителями. Сварились про проведення богослужінь священиком УПЦ (що в єдності з Моспатріархатом).

  Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення росії в Україну більша частина селян не захотіла ходити на служби до УПЦ (МП), пише Тернопіль 1.

  А тому вже у травні в Колодному провели збори парафіяльної громади, на яких більшістю голосів жителі вирішили перейти з УПЦ (МП) до Православної Церкви України і передали документи на створення нової громади.

  Однак, після того прихильники  УПЦ (МП) замінили всі замки і зачинили храм на ключ. Конфлікт у селі тривав кілька місяців. Біля церкви навіть влаштовували бійки і викликали поліцію.

  Але врешті після виготовлених усіх документів храм все таки перейшов в підпорядкування Православної церкви України. І за словами місцевих жителів тут нарешті моляться за Україну і скорішу перемогу у війні.

  “Свято-Миколаївська церква щодо якої був конфлікт між жителями зараз належить до православної церкви України. Був владика, він дав наказ про призначення священика православної церкви України. Богослужіння правлять на українській мові”, — відзначив староста Колодного Ігор Горбоніс.

  Найсвіжіше

  Популярне