Субота, 4 Лютого, 2023
Бiльше

  У церкві в Луцьку висить ікона російського царя Ніколая ІІ

  В іконостасі нижнього храму Хрестовоздвиженської церкви у районі Теремно в Луцьку висить ікона останнього російського імператора Ніколая ІІ із сім’єю.

  Це видно на фото, опприлюднених “Волинською” єпархією УПЦ (МП) у матеріалі “Вікарій єпархії звершив священницьку хіротонію над студентом Волинської духовної семінарії”, передає Район.Луцьк.

  Ікона зображає останнього очільника Російської імперії у шапці Мономаха та в оточенні сім’ї. Окрім монархів в невеликому іконостасі розміщені тільки обов’язкові ікони Богоматері та Христа й ікона покровителя храму Іонна Кронштадтського.

  Настоятелем церкви згідно з ЄДРПОУ є секретар “Волинської” єпархії Микола Бондарук. До рукоположення у священники він навчався у Московській духовній академії та проживав у Троїце-Сергіївській лаврі (найбільший монастир у Росії).

  У той час згідно із інтерв’ю священника єпархіальному сайту його “духовним батьком” був архімандрит Кіріл (Павлов). Відомий на всю Росію монах користувався повагою московських патріархів та нібито ще задовго до церковного визнання потай шанував Ніколая ІІ як святого.

  Верхній храм було освячено у 2009, а нижній із іконою царської сім’ї у 2017.

  Ніколай ІІ втратив престол внаслідок лютневої революції 1917 року та трохи більш як за рік його разом із сім’єю розстріляли більшовики під час ув’язнення у Єкатеринбурзі. Архиєрейський собор Російської православної церкви причислив царську родину до лику святих 20 серпня 2000 року. Ця канонізація викликала суперечки навіть в самому Московському патріархаті, адже вбивство мало явні політичні, а не релігійні мотиви.

  Жодна інша Помісна православна Церква допоки не внесла Романових у свої списки святих.

  На момент канонізації царської родини УПЦ (МП) вже 10 років мала грамоту патріарха Алєксія ІІ про внутрішнє самоуправління, якою постійно аргументувала свою нібито незалежність від Москви. Проте навіть згідно із статутом РПЦ рішення Архиєрейсього собору МП є обов’язковими для її українського підрозділу.

  Найсвіжіше

  Популярне