Середа, 17 Квітня, 2024
Бiльше

  У Мінкульті розповіли про плани щодо території Києво-Печерської лаври

  Державне майно, яке розташоване на території Національного заповідника Києво-Печерська лавра, що включає приміщення храмів, не буде надаватись у користування до завершення роботи урядової робочої групи.

  Про плани щодо території лаври кореспонденту «Великого Києва» розповів державний секретар Юрій Лещук.

  Він нагадав про завершення 31 грудня 2022 року договорів про почасове безоплатне користування будівель Успенського собору та Трапезної церкви релігійною організацією Українська православна церква (що в єдності з МП). Документ був вчергове укладений 17 червня 2016 року.

  Також 1 грудня 2022 року відповідно до рішення РНБО було доручено уряду створити Міжвідомчу робочу групу, яка займається конфліктними питаннями Києво-Печерської лаври.

  «З метою виконання окремих завдань, визначених Рішенням РНБО, зокрема стосовно проведення перевірки наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на територій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, і було утворено Міжвідомчу робочу групу. До надання висновків щодо перевірки дії договорів продовжені не будуть», – повідомив Лещук.

  Зважаючи, що у грудні 2022 року уряду було доручено впродовж двох місяців організувати здійснення перевірки, до весни можна очікувати отримання висновків Міжвідомчої робочої групи. А після них – наступного етапу рішень щодо подальшої долі приміщень на території Києво-Печерської лаври.

  Найсвіжіше

  Популярне