Вівторок, 23 Квітня, 2024
Бiльше

  ІТ-фахівець “навчив” штучний інтелект читати Біблію українською

  ІТ-фахівець з України навчив штучний інтелект (ШІ) сервісу Google Асистент читати вголос українську Біблію, повідомляють низка ЗМІ.

  Кропивницький програміст Віктор Шимко створив для сервісу Google Асистент додатковий скіл (skil – англ. навичка, можливість), який розширює здібності ШІ та дозволяє йому вголос читати Біблію в україномовному перекладі Івана Огієнка.

  Скіл розроблявся впродовж трьох тижнів. Для активації функції читання Біблії ІТ-спеціаліст обрав команду «Talk to Ukrainian Bible», яка стає доступною після стандартного старту Google Асистента.

  Далі ШІ пропонує користувачеві дві опції: Listen to Bible (прослухати фрагмент біблійного читання, тобто розділ з Нового Заповіту, прив’язаний до сьогоднішньої дати календаря; див. відео) та Change Settings (обрати жіночий або чоловічий голос, а також його звукові відтінки).

  Команда «Talk to Ukrainian Bible» працює в усіх країнах світу. Новий сервіс доступний в усіх віртуальних помічників на кшталт Alexa від Amazon чи Siri від Apple, а також у фізичних пристроях на зразок Google Home. За відсутності такого пристрою сервісом можна скористатись через додаток Google Assistant.

  Найсвіжіше

  Популярне