Понеділок, 22 Липня, 2024
Бiльше

  У Ватикані розповіли про особливості церемонії похорону Бенедикта XVI

  Літургійне богослужіння похорону почесного Папи Римського відповідатиме в загальних рисах похоронові Вселенського Архиєрея, однак матиме деякі оригінальні моменти, а деякі будуть відсутні.

  Про це під час брифінгу у вівторок, 3 січня, розповів Матео Бруні, Директор Ватиканського пресцентру, передає Vatican News.

  Серед відсутніх елементів будуть ті, що стосуються правлячого Папи Римського, як от благальна молитва Римської дієцезії та Східних Церков. Усі молитви також відповідно перероблені, пристосувавши їх до відмінної ситуації. Іншими будуть також і читання. Богослужіння очолюватиме Папа Римський Франциск, який також виголосить проповідь, а євхаристійну частину очолить Декан Колегії Кардиналів кардинал Джованні Баттіста Ре.

  До труни, згідно зі звичаєм, будуть покладені монети та медалі, викарбувані під час понтифікату, паллії та нотаріальний акт, що описує понтифікат, запечатаний у металевому циліндрі. Закриття труни з кипарисового дерева відбудеться в середу ввечері, після завершення прощання в базиліці Святого Петра. Воно проходитиме за спеціальним обрядом.

  Вранці 5 січня, о 8:50, труну буде винесено на площу, де вірні, в очікуванні на початок Святої Меси, проказуватимуть розарій. По завершенні Святої Меси тіло буде перенесене до крипти під базилікою Святого Петра. Труна буде опечатана печатками Апостольської палати, Папського дому та Бюро літургійних відправ. Далі кипарисова труна буде вкладена до цинкової, що буде запаяна і також опечатана, а тоді покладена в дерев’яний ящик, і так похована.

  Трансляція розпочнеться в момент виносу труни на площу та триватиме до моменту, коли її буде забрано. Видимою буде лише та частина церемонії, що відбуватиметься назовні, натомість усе те, що відбуватиметься в крипті, вже ні, оскільки поховання вважається приватною подією, так було і так залишається. Пізніше будуть оприлюднені візуальні матеріали. Ще невідомо, який буде напис на могильній плиті.

  В похороні братимуть участь в офіційному статусі італійська та німецька делегації, а також екуменічні делегації.

  Найсвіжіше

  Популярне