Субота, 4 Лютого, 2023
Бiльше

  В РПЦ прирівняли Путіна до архангела Михаїла

  У Російській Православній Церкві кремлівського диктатора Путіна прирівняли до архангела Михаїла. У розданих окупантам молитовниках президента РФ називають “архістратигом – ватажком небесного воїнства”.

  Більше того, нещодавно в країні-терористці за Путіна почали молитися як за “царя”. Про це повідомляє Telegram-канал “Можемо пояснити”.

  На пропагандистському релігійному телеканалі “Спас” показали, як священики, які приїхали на Донбас, роздали путінським терористам “військові” молитовники. Над молитвою намальовано хрест, а довкола нього автомати Калашникова.

  В РПЦ прирівняли Путіна до архангела Михайла і розмріялися про перемогу. Фото

  У самій же молитві окупантів закликають молитися за Путіна зі словами “Даруй верховному головнокомандувачу Владіміру, мужньому архістратигу та боголюбному Правителю Російському Перемогу”.

  Варто зазначити, що “архістратигом” називають архангела Михаїла. Слово означає главу війська ангелів. Примітно, що імператор Павло так назвав полководця Алєксандра Суворова, присвоюючи йому звання генералісімуса, але в молитвах особливий статус царів наголошували лише на тому, що згадували їх на ім’я по батькові.

  “З початку нульових у “молитві про президента” Путін згадувався без по батькові, а помічником його значився якраз архангел Михаїл. Молитва не змінювалася 20 років, але восени 2022-го патріарх Кіріл запропонував нову молитву, вже про здоров’я “Владіміра Владіміровича”, – йдеться у повідомленні.

  Крім того, у листопаді Кіріл натякав на “царський статус” Путіна, вказуючи, що сидіти вони повинні поряд, як зазвичай сиділи цар та патріарх. Тепер єрархи пішли ще далі, прирівнявши Путіна до архангела.

  Найсвіжіше

  Популярне