Субота, 20 Липня, 2024
Бiльше

  СБУ перевірила монастир УПЦ (МП) на Закарпатті. Там черниці закликали до «пробуждєнія матушкі-Русі»

  Служба безпеки України перевірила монастир УПЦ (що в єдності з Московським Патріархатом) на Закарпатті, де черниці закликали до «пробуждєнія матушкі-Русі».

  Слідчі ошукували Свято-Троїцький Кирило-Мефодіївський жіночий монастир, повідомляє пресслужба СБУ.

  Понад 20 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, зокрема з використанням поліграфа.

  Співробітники СБУ знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів. Більшість літератури — авторства російських діячів і видана російськими друкарнями.

  Серед виявленого правоохоронцями – книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність і наголошується, що росію, Україну та білорусь «нельзя разделить».

  Попри заборону керівника єпархії в монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха рпц кіріла гундяєва, який «благословив» російських військових убивати українців. Навіть розробили «памʼятку», де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У разі непокори — залякували «відстороненням від усякого священства».

  Також під час заходів СБУ знайшла тексти проросійських пісень, якими прославляли «русскую землю» і закликали до «пробуждения матушкі-Русі».

  Усі матеріали передали на відповідні експертні дослідження.

  Найсвіжіше

  Популярне