Понеділок, 22 Липня, 2024
Бiльше

  Новинський допоможе: Лаврський “диригент” співу “Звон плывёт над Россиею” тікає за кордон від правосуддя

  Потенційний головний фігурант кримінальної справи про сакралізацію російського агресора у Києво-Печерській лаврі архімандрит Захарія готує втечу за кордон.

  Як повідомляють “Духовному Фронту України” джерела в УПЦ (в єдності з Московським патріархатом), громадянин України Войтенок Анатолій Федосович 1946 року народження, він же архімандтрит УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) Захарія, вже 17 листопада планує вирушити до Німеччини.

  Після найгучнішого за останній час скандалу у Києво-Печерській лаврі, якою користується УПЦ, зі співами “Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка-Русь” настоятель лаври митрополит УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) Павло (Лебідь) намагається всіма силами уникнути відповідальності.

  Як стало відомо “Духовному Фронту України”, всіх учасників того співу архиєрей УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) проінструктував коментувати, що, мовляв, провокативну пісню виконував не церквоний хор, насельники чи інші мешканці Лаври, а невідомі віряни, яких до цього там ніхто не бачив.

  Проте з архімандритом Захарієм, якого десятки людей впізнали на відео зі співом, все значно складніше.

  У понеділок, 14 листопада, наступного дня після скандалу, в УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) визнали, що такий спів мав місце і митрополит Павло публічно заявив, що заборонив Захарія у служінні. Проте таким чином керівництву лаври не вдалось погасити скандал.

  У вівторок, 15 листопада, Служба безпеки України заявила, що за фактом співів, що прославляють Росію, відкрите кримінальне провадження. Головним фігурантом якого, очевидно, має бути архімандрит Захарія та керівництво Києво-Печерської лаври, без благословення якого в лаврі ніхто і пальцем не поворухне.

  Певно розуміючи всю складність власного становища, митрополит Павло прийняв рішення терміново кудись подіти головного фігуранта справи, що ймовірно дозволить назавжди “поховати” кримінальне провадження. І вирішили просити про допомогу є екс-депутата Верховної Ради і чи не головного спонсора, протодиякона УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) Вадима Новинського.

  Оскільки в самого митрополита Павла взаємини з Новинським не склалися, архиєрей УПЦ запропонував Захарію особисто звернутися до ексдепутата по допомогу.

  На диво, цього разу гасло «Росія своіх нє бросаєт» спрацювала: Новинський запропонував Захарію прихисток в Німеччині. Останній планує туди вирушити вже 17 листопада. Дивує лише одне: чому не до «матушкі-Росії»?

  Найсвіжіше

  Популярне