П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  Новим головою Духовного управління мусульман України став імам Львова Мурат Сулейманов

  Минулими вихідними в Києві відбулися чергові загальні збори Духовного управління мусульман України «Умма». Захід планували ще на березень, утім через повномасштабне вторгнення Росії мусили відкласти збори на невизначений термін.

  За словами керівників «Умми», відкрита збройна агресія РФ та тимчасова окупація нових територій на сході й півдні країни відчутно вплинули на діяльність духовного управління. Однією з найгучніших подій став відхід з посади багаторічного муфтія Саіда Ісмагілова. Він залишив духовну діяльність і приєднався до команди парамедиків на фронті. Весь цей час обов’язки муфтія виконував один із його заступників, імам Ісламського культурного центру Львова Мурат Сулейманов, повідомляє «Іслам в Україні».

  Унаслідок активних бойових дій зруйновано та серйозно пошкоджено три мечеті, що належать громадам ДУМУ «Умма», а частина громад мусила припинити діяльність через російську окупацію.

  Попри всі наявні проблеми правління «Умми» вирішило провести загальні збори, щоб розглянути низку нагальних питань та ухвалити відповідні рішення. Участь у зборах узяли керівники та представники двадцяти громад духовного управління з кількох областей.

  Під час урочистої частини учасники висловили подяку Саіду Ісмагілову за багаторічну плідну працю на посаді муфтія. Від імені всіх членів «Умми» Мурат Сулейманов вручив першому муфтію духовного управління почесну грамоту за значний особистий внесок у розвиток мусульманської спільноти України, за служіння ісламу та Україні.

  Одним із головних пунктів порядку денного були вибори муфтія, голови та членів правління ДУМУ «Умма». На посаду муфтія висунули трьох кандидатів: імама Львова Мурата Сулейманова, імама Запоріжжя Мухаммада Мамутова та імама Сум Рустама Хуснутдінова. За підсумками голосування новим муфтієм Духовного управління «Умма» обрано Мурата Сулейманова, його заступником став Мухаммад Мамутов.

  На посаду голови правління висунули кандидатами Ісляма Гімадутіна та Ділявера Саідахметова — більшість голосів отримав другий кандидат. Членами правління ДУМУ «Умма» обрано Ісляма Гімадутіна (він став заступником голови), голову Управління військового капеланства Хаджимурада Путиліна, Хамзу Ісу, а також представника Українського центру з фатв і досліджень Сейрана Арифова.

  Зібрання обговорило поточний стан справ і проблеми, що постали перед громадами та духовним управлінням. Після слово мали новообраний муфтій і голова правління.

  Ухвалено спільну заяву, в якій викладено пріоритети та принципи діяльності духовного управління. Учасники підкреслили повну підтримку територіальної цілісності України та закликали цілий світ, у тому числі мусульманські країни, підтримати Україну в її справедливій боротьбі.

  Найсвіжіше

  Популярне