Понеділок, 31 Жовтня, 2022
Бiльше

  Архиєрей ПЦУ провів богослужіння у храмі на Черкащині, громада якого нещодавно перейшла до ПЦУ

  У неділю, 30 жовтня, у Веселому Куті на Тальнівщині Черкаської області у церкві Преподобної Параскеви було людно. В цей день відбулася знакова подія для жителів села – святкове архиєрейське богослужіння з нагоди храмового свята та приїзду високопреосвященнішого митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана. Приїзд владики був приурочений до переходу парафії від московського патріархату до Православної Церкви України.

  Цього дня в церкві зібралось і молоде, і старше покоління громади села, гості, які приїхали до Веселого Кута звідусіль, представники духовенства та місцевої влади, повідомляють “Вісті Черкащини”.

  Проводив святкову Літургію митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан у супроводі інших священнослужителів Православної Церкви України, серед яких були і настоятелі храмів Тальнівщини. У церкві Преподобної Параскеви прихожани приймали причастя та охочих запрошували до сповіді. Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

  Владика відзначив, що це знакова подія для Тальнівської громади, адже завдяки таким маленьким крокам об’єднується увесь православний український народ навколо однієї церкви.

  “Ми розбудовуємо не свою, а церкву Господа нашого. Священники, віряни – всі ми є воїни христові і кожен на своєму місці робить свій внесок у це будівництво – не тільки будуючи храми, відкриваючи парафії, приходячи на служби, а й тим, що ми опираємось і не допускаємо злу діяти в нашому суспільстві”, – додав митрополит Іоан.

  Протоєрей ПЦУ Тальнівської громади Андрій Гаргат зазначив, що саме жителі Веселого Кута, Лащової та Папужинців з перших днів повномасштабної війни об’єднались і виявили категоричне бажання вийти з підпорядкування московської церкви. І хоча тодішній настоятель храму не підтримав людей, вони продовжили свою боротьбу і сьогодні тут лунає молитва українською мовою.

  “Певний час село залишилось без духовної опіки і для мене це було дуже болючим питанням. Тепер ми маємо молодого священника, який звернувся із проханням нести службу саме на Тальнівщині”, – сказав Гаргата.

  Під час Літургії відбулась висвята в сан священника диякона Михаїла Драбика, який стане настоятелем святого храму у Веселому Куті. Найближчий місяць отець Михаїл ще проходитиме практику в Черкасах, де буде поглиблювати свої знання. Після чого – повернеться у громаду, щоб стати вірним духовним наставником для села.

  “Я обіцяю, що буду служити Богу за його Заповідями і завжди буду допомагати тим людям, які потребуватимуть моєї духовної опіки”, – зазначив священник.

  Найсвіжіше

  Популярне