П’ятниця, 9 Грудня, 2022
Бiльше

  На Полтавщині утворили п’ять нових громад ПЦУ

  Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін зареєстрував нові статути п’яти релігійних організацій Православної церкви України у двох районах області. Відповідний документ, оприлюднений на сайті ОВА, підписаний 30 вересня, повідомляє “Полтавщина”.

  Зокрема, були утворені:

  • РО «Релігійна громада святих апостолів Петра і Павла ПЦУ» у місті Карлівка Полтавського району;
  • РО «Релігійна громада Пресвятої Трійці ПЦУ» в селі Попівка Полтавського району;
  • РО «Свято-Покровська релігійна громада ПЦУ» в селі Красногорівка Миргородського району;
  • РО «Михайлівська релігійна громада ПЦУ» в селі Білоцерківка Миргородського району;
  • РО «Свято-Успенська релігійна громада ПЦУ в селі Поділ Миргородського району.

  Рішення про створення нової релігійної громади у Карлівці місцеві мешканці ухвалили ще влітку. Як розповідав священник Дмитро Гнилосир, це перша парафія Православної церкви України на всю Карлівську громаду. Раніше в окрузі діяли лише церкви УПЦ Московського патріархату, які парафіяни поступово відмовляються відвідувати: хтось після 2014-го року, інші — після лютого 2022-го.

  12 липня мешканці і представники церкви провели установчі збори, на яких вирішили створити парафію святих апостолів Петра і Павла. Потім звернулися до громади з проханням передати на баланс релігійної організації покинуту будівлю у Карлівці — для проведення богослужінь. Міськрада погодилася та розпочала процес передачі.

  Зазначимо, що упродовж останніх кількох місяців Дмитро Лунін також зареєстрував оновлені статути релігійних організацій ПЦУ. Частина з них — це ті, що перейшли від УПЦ МП до Православної церкви України. Серед них, зокрема, церкви у селах Федорівка та Климівка.

  Найсвіжіше

  Популярне