Вівторок, 27 Вересня, 2022
Бiльше

  У місті на Полтавщині утворюють першу громаду ПЦУ

  У місті Карлівка на Полтавщині частина вірян вирішили утворити парафію Православної Церкви України. Нині шукають приміщення для богослужінь, розповів Суспільному священник Дмитро Гнилосир. У користування хочуть взяти одну із будівель у місті, яка нині не використовується. Для цього подали звернення до міської ради.

  “Це перша парафія Православної Церкви України у місті Карлівка. Вона перша і в територіальній громаді. Ми зібрали установчі збори 12 липня на свято Петра і Павла. Тому й вирішили назвати нашу парафію на честь цих святих апостолів”, – говорить священник Дмитро Гнилосир.

  “Ми ходили у московську церкву (УПЦ – ред.). Після того, як на Україну напала Росія, я не стала парафіянкою цієї церкви. І я дуже зраділа, що буде українська церква. Тому що я в Україні не хочу навіть слово “московське” чути. Я взагалі після 2014-го року не ходжу (на богослужіння в УПЦ МП – ред.). Шкода наших солдатів, шкода чоловіків, батьків”, – розповідає жителька Карлівки Надія Дяченко.

  Нині релігійна громада на етапі реєстрації. А ще – шукають приміщення для богослужінь. Для цього просять у міської ради передати у користування одну з будівель у Карлівці.

  “Під колективним зверненням про передачу цієї будівлі підписалися 810 людей. Іще більше 20 підписів принесли мені після того”, – каже священник Дмитро Гнилосир.

  “Ми із сусідами поставили свої підписи, бо хотіли чути українською мовою і молитви, і службу. Іще, тим більше, що прославляли там Кирила цього їхнього головного, який благословив своїх солдатів на війну з Україною. У цій будівлі був дитсадочок, який відвідували ще мої діти. Було приміщення вечірньої школи. Працювала я в цій школі”, – згадує жителька Карлівки Таїсія Мажара.

  Одноповерхова будівля у центрі Карлівки пустує щонайменше 5 років і частково потребує ремонту. Нині на приміщення немає необхідних документів, розповів Суспільному перший заступник голови громади Володимир Слєпцов.

  “Учора (2 серпня – ред.)на сесії виділили 5 тисяч гривень на проведення паспортизації будівлі, щоб був предмет для передачі. Формально, фактично ми прийняли – міська рада від районної ради, районної державної адміністрації – це приміщення. Але воно ще формально не задокументоване. Рішення апріорі не можна ухвалити на те, чого немає в реєстрах”, – говорить перший заступник голови Карлівської міськради Володимир Слєпцов.

  Нині у цій будівлі придатна для використання одна кімната, каже священник.

  “Тут був зроблений ремонт, він ще тримається. Стіни гарні, стелі гарні, підлогу тільки пофарбувати, позамітати, поприбирати і можна звершувати богослужіння. Людей 50, до 50, я думаю, помістилося б парафіян”, – розповідає священник Дмитро Гнилосир.

  “Ремонт потрібен, будемо своїми силами все, що треба. І фінансово, і я примчу. Все, що треба прибирати, – це точно я буду допомагати”, – говорить жителька Карлівки Оксана Кіпрач.

  Найсвіжіше

  Популярне