П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  Хор ПЦУ з Рівного переміг на міжнародному фестивалі церковної музики у Польщі

  Архиєрейський хор “Знамення” рівненських Свято-Воскресенського та Свято-Покровського соборів Православної Церкви України здобув перемогу на 41-у Міжнародному фестивалі церковної музики “Хайновка-22” у Польщі. Мета поїздки — підтримка та допомога ЗСУ.

  Фестиваль церковної музики відбувався у польському місті Білосток під патронатом президента Польщі Анджея Дуди, спілки польських композиторів, а також артистичним патронатом Кшиштофа Пендерецького. Після перемоги на фестивалі рівненський церковний хор перерахував 30 000 гривень на потреби військових, повідомляє “Суспільне”.

  “Поїздка хору “Знамення” в Польщу пройшла як одна мить. Але в ній зібрано все: підготовка, переживання, репетиції, дорога, виступи і сценічні емоції… Ми зробили все можливе. Ми співали За Україну, ми говорили За Україну і перемогли За Україну” — йдеться в повідомленні пресслужби єпархії.

  Хор “Знамення” у 2022 році став єдиним представником з України на конкурсі. Там також змагались колективи з Іспанії, Єгипту, Вірменії, Палестини, Словаччини, Сербії, Румунії, Білорусі, Польщі, Молдови.

  “Важливо, що в конкурсну програму хору Gloria з Кишинева був включений твір Молитва за Україну Миколи Лисенка”, — йдеться у повідомленні.

  Конкурсну програму хору “Знамення” складали піснеспіви та твори сучасних українських і польських композиторів.

  “А цьогорічний фестиваль завершився виконанням Многоліття Дмитра Бортнянського зведеним хором учасників фестивалю під керівництвом протодиякона Володимира Іваника, який подякував польському народові та владі за підтримку України. У фіналі всі спільно звернулись у молитві Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни — зі сльозами на очах як у виконавців, так і присутніх у залі” — повідомляють у Рівненській єпархії ПЦУ.

  Поїздка хору на фестиваль-конкурс до Польщі стала подарунком для колективу на його 25-річний ювілей.

  Найсвіжіше

  Популярне