Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Митрополит Епіфаній відслужив літію за загиблих громадян України у зруйнованому росіянами храмі НГУ

  Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній відслужив літію за загиблих українців у храмі нацгвардійців – храмі Андрія Первозванного. Храм зруйнувала російська авіація на початку березня 2022 року.

  Про це поінформувала пресслужба Національної гвардії України (НГУ).

  «У зруйнованому храмі на честь святого апостола Андрія Первозванного було звершено заупокійну молитву за душі полеглих захисників України та мирних мешканців», – йдеться у повідомленні.

  Предстоятель ПЦУ запевнив вірян, що всі храми, які зазнали руйнувань через російську агресію, будуть відновлені.

  Митрополит Епіфаній заявив, що душу переповнює сум через те, що такі святині руйнуються під час цієї страшної війни з рф.

  «Але я переконаний, що ми переможемо. Після Перемоги в Україні буде встановлено справедливий мир. Бо мир без справжньої Перемоги неможливий. Ми переможемо, на нашому боці Правда, і відновимо і храми, і житло, і військові частини ще краще, ніж було до цього. Нехай Господь нам у цьому допомагає!» — запевнив він.

  Полковник Нацгвардії Олег Фомін нагадав, що 5 березня 2022 року вночі росіяни завдали чотири авіаудари по їхній військовій частині, через що більшість будівель були зруйновані, зокрема і храм Андрія Первозванного.

  «Наразі проводиться експертиза, чи можливо його відремонтувати та реставрувати. Наш особовий склад у цьому зацікавлений, щоб він був відновлений», — сказав представник НГУ.

  У відомстві висловили переконання, що рф обов’язково відповість за кожну завдану рану українській землі.

  Як повідомлялося, за даними Держслужби з етнополітики та свободи совісті, станом на 20 вересня 2022 року російські окупанти зруйнували понад 270 релігійних споруд у 14 областях України.

  Нагадаємо, у Харкові Митрополит Епіфаній освятив бойове знамено 127-ї бригади. Також предстоятель ПЦУ обговорив із заступниками Міністра внутрішніх справ духовну підтримку працівників.

  Фото: НГУ
  Фото: НГУ
  Фото: НГУ

  Найсвіжіше

  Популярне