Четвер, 29 Вересня, 2022
Бiльше

  Віцепрем’єр Угорщини отримав нагороду від патріарха РПЦ, якого Будапешт “відмазує” від санкцій ЄС

  Віце-прем’єр-міністр Угорщини Жолт Шемьєн отримав нагороду від патріарха Російської православної церкви Кіріла.

  Як повідомляє “Європейська правда”, на це звернуло увагу видання HVG.

  Подія, яка відбулася два тижні тому, не отримала широкого розголосу з боку угорського уряду, але новину про неї можна знайти на сайті Угорської православної єпархії.

  Згідно з нею, митрополит Будапештсько-Угорський Іларіон вручив віце-прем’єр-міністру Угорщини Жолту Шем’єну орден Слави і Честі ІІ ступеня 13 вересня в “будівлі угорського уряду” (в якій саме будівлі, не уточнюється).

  Угорського політика визнав гідним високої нагороди Московський патріарх Кіріл на знак визнання його внеску в Будапештсько-Угорську єпархію та у зв’язку з 60-річчям від дня народження.

  “Протягом багатьох років він є дуже близьким співробітником прем’єр-міністра Віктора Орбана, очолює Християнсько-демократичну народну партію і в союзі з “Фідеш” відіграє велику роль у розвитку Угорщини, дбаючи про те, щоб християнські духовні цінності і надалі були основою розвитку країни та добробуту народу”, – йдеться в привітанні митрополита Іларіона.

  У відповідь Шемьєн висловив щиру вдячність предстоятелю РПЦ та наголосив, що “розглядає свою роботу на благо країни як служіння Христу”.

  Орден Слави і Честі був заснований у 2004 році рішенням патріарха Алексія ІІ та Священного Синоду РПЦ. Зазвичай ним нагороджуються глави держав і урядів, керівники міжнародних і міжурядових організацій, глави церков і конфесій, видатні державні та громадські діячі “за вагомий внесок у справу міжцерковного і міжрелігійного співробітництва, зміцнення миру і дружби між народами”.

  Зазначимо, що Угорщина не раз лобіювала виключення патріарха РПЦ Кирила, який відкрито підтримав російську агресію проти України, із санкційних списків Європейського Союзу.

  Найсвіжіше

  Популярне