Понеділок, 26 Грудня, 2022
Бiльше

  «Будєм рєзать вас» – у Луцьку судили уродженця Луганщини, який погрожував священнику ПЦУ

  У Луцьку засудили уродженця Сєвєродонецька Луганської області, який не просто відкрито висловлював свої проросійські погляди, а й погрожував місцевому священнику Православної Церкви України та його родині розправою після приходу на Волинь «русского міра».

  Відповідний вирок ухвалив Луцький міськрайонний суд Волинської області 16 вересня.

  Як вбачається із вироку, 24 травня уродженець Луганщини прийшов додому до українського священника та почав відкрито погрожувати за «зраду віри предків», повідомляє «Конкурент».

  Правоохоронці задокументували чимало висловлювань зловмисника, що свідчили про його ненависне ставлення до України та очікування на прихід окупаційної влади на Волинь.

  «Ви нацикі», «Ви бандеровци», «Ждітє пріхода рускава міра», «Асвабадітєлі прідут і расправася з вамі», «Украіна сама справациравала путіна» тощо. Він переконував, що скоро прийде російська окупаційна армія та «звільнить всю Україну від націоналістів і фашистів, бандерівців і українських попів, які зрадили православній вірі предків».

  Пізніше зловмисник відкрито погрожував священнику та його родині розправою, погрози лунали й на адресу прихожан ПЦУ.

  «Будєм рєзать вас, унічтожать вас, іздєватся над вамі, вашей сємйой, всємі нациками і свящєннікамі», – заявив засуджений.

  У суді обвинувачений пояснив, що озвучував такі думки через стрес, який у нього виник після втрати будинку у Луганській області. У вчиненому розкаявся та просив суворо не карати.

  Дослідивши всі обставини справи, суд визнав чоловіка винним за статтями «Виправдовування збройної агресії Російської Федерації проти України» та розпалення релігійної ворожнечі Кримінального кодексу України. Йому призначили покарання у вигляді двох років позбавлення волі.

  Найсвіжіше

  Популярне