П’ятниця, 3 Лютого, 2023
Бiльше

  На День міста у Вінниці молилися за загиблих захисників України

  У другу суботу вересня Вінниця відзначає День міста. У суботу, 10 вересня, з нагоди 659-ї річниці від дня заснування міста Вінниці у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Православної Церкви України звершили урочистий молебень.

  Згадати всіх полеглих за Україну та вшанувати вінницьких Героїв в єдиній молитві учасників молебню запросив ключар собору протоєрей Віталій Голоскевич, передає “20 хвилин”.

  “Пам’ять — це те, що маємо плекати крізь роки, — зазначив Віталій Голоскевич. — Вона приносить біль, але й змушує жити далі так, аби не осквернити, не знівелювати усе, за що віддали своє життя наші славні сини та доньки. А це честь, гордість, звитяга та віра у те, що з Божою допомогою ми здобудемо Перемогу”.

  У духовному єднанні, вінничани молились за мир та спокій в Україні. Просили благословення Господа рідному місту та допомоги нашим воїнам на передовій.

  “Завдяки самовідданості українських бійців своє 659-ліття Вінниця зустрічає як тилове місто, що продовжує жити і працювати заради Перемоги, — зазначають у Вінницькій міськраді. — В умовах повномасштабної війни традиційних святкувань, які проводились у мирні роки, у місті не буде. З огляду на безпеку людей, також не будуть проводитися офлайн-заходи”.

  “Під час молебню духовенство і віряни молились за Перемогу і справедливий мир для України, за місто, Вінницю, за владу і жителів її, за добробут, мир, здоров’я і спасіння, — зазначили у Вінницько-Барській єпархії ПЦУ. — Перед початком молебню клірики собору звершили заупокійну молитву за усіх воїнів та захисників, які загинули, захищаючи Україну від російського агресора і завдяки яким Вінниця залишається мирним і вільним містом. Наприкінці відправи було виголошене многоліття Богом береженій Україні, благовірному народу, українському війську, владі, місту Вінниці та усім його жителям”.

  Найсвіжіше

  Популярне