Середа, 28 Грудня, 2022
Бiльше

  Промосковський піп-колаборант з Херсонщини написав донос на священників

  На тимчасово окупованій Херсонщини представники духовенства УПЦ Московського патріархату розділилися. Одні воліють бути в біді зі своєю паствою й усіляко їй допомагати, засуджуючи війну та агресію росії. Інші ж відверто заграють із окупантами та навіть пишуть доноси на більш совісних священнослужителів.

  Так, одіозний настоятель церкви святого Серафіма Саровського у місті Гола Пристань Геннадій Шкіль надіслав у військову комендатуру листа, у якому просить перевірити на лояльність до “нової влади” дванадцять священників краю, котрі належать до тієї ж конфесії – УПЦ МП, повідомляє “Тіпічний Херсон”.

  Дехто з них через утиски вже змушений евакуюватися на територію, підконтрольну ЗСУ, і продовжує займатися доброчинною діяльністю. Хоча й там уникає публічності з побоювань за долю своїх симпатиків-вірян, рідних та близьких, котрі ще залишилися у Херсоні.

  “Настоятель одного з херсонських храмів УПЦ МП вже з перших днів війни розгорнув активну волонтерську діяльність – десь роздобув польову кухню, почав годувати біженців та інших нужденних. За кілька днів після захоплення Херсона по нього приїхали. Надягли мішка на голову й відвезли до будівлі Головного управління Національної поліції області. Там вимагали зізнатися, що благодійну роботу фінансує СБУ. Нічого не добилися й людину відпустили – він змушений був негайно евакуюватися. Інший священик мав громадянську мужність не приховувати своєї позиції – вийшов на патріотичний мітинг з образом у руках і так протестував проти війни. Його також забрали на допит, протримали до вечора. Після того він повернувся додому дуже невеселий і більше своїх поглядів не афішував. Сам я виїхав з Херсона у пошуках ліків, які дуже потребували городяни. Та повернутися не зміг, оскільки моє прізвище також фігурує у доносі до воєнної комендатури, написаному Геннадієм Шкілем. Як усі, сподіваюся на звільнення Херсона українською армією. Спілкуюся з багатьма земляками, які розлучені зі своїми домівками. Усі вони навіть не розібрали до кінця свої валізи – так чекають можливості повернутися”, – розповів гнаний окупантами священик УПЦ МП.

  До речі, патріотично налаштовані представники херсонського духовенства не сумніваються, що деякі з промосковських “батюшок” у регіоні стали агентами ФСБ ще до війни. У їх числі називають, зокрема, того ж Геннадія Шкіля, котрий у останній рік до вторгнення російських військ помітно покращив своє матеріальне становище. До речі, на окупантів почав працювати і його син Антон, котрий очолив так зване “Молодіжне крило” у створеній загарбниками військово-цивільній адміністрації області.

  Клірик УПЦ Геннадій Шкіль оприлюднив звернення директора московської установи «Право і порядок» Олєга Іваннікова на ім’я ватажка окупаційного управління внутрішніх справ Херсонської області з інформацією про священників УПЦ, які підтримують українську владу та Збройні Сили України.

  Найсвіжіше

  Популярне