П’ятниця, 3 Лютого, 2023
Бiльше

  У Херсоні російські окупанти захопили храм ПЦУ на території лікарні

  У церкві св. великомучениці Варвари Православної Церкви України, що на території херсонської міської клінічної лікарні ім.А. і О.Тропіних, після 24 лютого богослужіння не припинялися. 20 серпня до храму прийшли військові РФ і лікарка-колобарантка Ірина Свірідова і попросили звільнити приміщення, розповів керівник соціального служіння в ПЦУ, керівник громадської організації “Елеос-Україна”, отець Сергій Дмитрієв, передає “Суспільне”.

  “Ірина Свірідова сказала, що вона нічого не може зробити, їй дали наказ. Єдине, що вона зробила, це те, що нам дозволили все забрати і у нас не відібрали ікони. Термін на вивезення дали два дні. Лікарка-колобарантка заявила, що лікарняний комплекс ім. Тропіних юридично перейшов на російське законодавство, і тому чинний договір про перебування громади в церковній будівлі анульовано”, – говорить Сергій Дмитрієв.

  До храму приходили кілька разів. Священник московського патріархату (ім’я і прізвище невідомі. Особистість встановлюють, каже Сергій Дмитрієв) хотів проводити там свої служби. Парафіяни попросили указ керуючого херсонської єпархії московського патріархату, тобто їхнього єпископа. Такого наказу не було.

  “Московський очільник не дав такий наказ тому священнику. Цей священник без дозволу свого керівництва, захоплює цей храм. Сам же митрополит “Херсонський і Таврічеський” Іван Сіопка в серпні виїхав з Херсона”, – повідомив отець Сергій.

  Церкву на території лікарні на початку 2000-их заснувала православна громада. Побудували вхід із дзвіницею. При храмі діяв Центр соціальної допомоги, підтримку могли отримати алко-, наркозалежні, ВІЛ-інфіковані та безхатченки, каже о. Сергій Дмитрієв.

  “Зрозуміло, що українська церква їм заважає і вона їм не потрібна. Це реальне захоплення храму священниками московського патріархату. Якщо Херсон не буде звільнений, то вони будуть забирати все, релігійної свободи на окупованій території не буде. Не буде жодної релігійної організації, яка службу веде українською, має проукраїнську позицію і підтримує український народ. Там місце є тільки російській пропаганді і московському патріархату. Ніякої толерантності у них не буде до будь-якої конфесії”, – розповів священник.

  На фоні наступу ЗСУ на південному напрямку російські загарбники активізували у Херсоні пошуки українських партизанів. 31 серпня, в обід, відбувся обшук в одній з євангельських церков Херсону. Служителі просили про молитву.

  Найсвіжіше

  Популярне