Вівторок, 4 Жовтня, 2022
Бiльше

  У Криму серед росіян почалися панічні настрої – Джемілєв

  Після вибухів у Криму росіяни більше не почуваються на тимчасово окупованому півострові, як вдома.

  Про це в інтерв’ю «Крим.Реалії» розповів лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає Детектор.media.

  «Настрої, різні, звісно. Паніка – ви самі бачили величезні потоки машин у бік Росії. Мені сказали, що Аксьонов та Константинов вивезли свої сім’ї. Співробітники ФСБ також вивезли своїх людей. Це добра ознака», – сказав Джемілєв.

  Водночас, каже правозахисник, у цих вибухах Росія хоче звинуватити кримських татар. «Я після цих подій обдзвонив багато точок у Криму, дізнатися реакцію. І мене насторожило, що по руках гуляє аналітична записка, де йдеться, що треба стежити за кримськими татарами, це їхні витівки, – каже Мустафа Джемілєв. –Ще починаючи з першої окупації Криму Росією ще за Катерини II будь-які приводи використовували для того, щоб витіснити кримських татар».

  За його словами, влада Росії на півострові може викликати тільки спротив, і ця війна має завершитися розпадом РФ. «Навіть якщо Росія повністю окупує Україну, то Росія вже програла. Це загибель Росії. У 21 столітті такі речі не прощають, – каже Мустафа Джемілєв. – Динамічно йде все до повної ізоляції Росії. Хоча, звичайно, вона не така ізольована, як Північна Корея, але поступово Росія йде до того, щоб бути великою Північною Кореєю. Якщо, звісно, доживе. Нині процеси йдуть динамічніше».

  Нагадаємо, 23 серпня в Україні відбувся онлайн-саміт «Кримської платформи» – міжнародного переговорного майданчика, який має на меті деокупацію Криму. Під час форуму президент Володимир Зеленський наголосив, що звільнення тимчасово захоплених Росією територій України має завершитись деокупацією Криму.

  Найсвіжіше

  Популярне