П’ятниця, 30 Вересня, 2022
Бiльше

  МЗС знову застерігає хасидів від паломництва до Умані в умовах війни

  Міністерство закордонних справ України закликає хасидів утриматися від паломництва до Умані Черкаської області в рамках відзначення юдейського нового року Рош га-Шана.

  “Триваюча повномасштабна військова агресія росії проти України, постійні масовані ракетні обстріли українських населених пунктів, цивільної й транспортної інфраструктури, здійснення загарбниками постійних диверсій та провокацій унеможливлюють гарантування безпеки іноземних громадян на території України”, – зауважили у зовнішньополітичному відомстві.

  Тому з огляду на існування реальних загроз життю і безпеці людей МЗС закликає прочан-хасидів утриматися від цьогорічного паломництва до Умані, повідомляє пресслужба МЗС.

  “У разі прийняття рішення про відвідання Умані всупереч зазначеним застереженням слід зважати на те, що в Україні діє правовий режим воєнного стану, що передбачає низку додаткових регулювань, у тому числі обмеження свободи пересування, введення комендантської години, здійснення посилених патрулювань, заборону проведення масових заходів та зібрань, а також застосування примусових заходів стосовно осіб, які не дотримуватимуться встановлених обмежень”, – нагадали в міністерстві.

  Крім того, при плануванні поїздок до України прочанам слід також враховувати перевантаженість наземного транспортного сполучення з Україною та можливі значні затримки руху залізничного транспорту через масований обстріл об’єктів транспортної інфраструктури; відсутність достатньої кількості приміщень цивільного захисту для укриття паломників в місцях їх масового перебування в Умані; відсутність достатньої кількості медичного персоналу та медичних закладів в Умані для забезпечення медичного обслуговування паломників; можливість запровадження додаткового регулювання в’їзду (онлайн-реєстрація), попередили в українському зовнішньополітичному відомстві.

  «Через побоювання за життя та благополуччя тих, хто приїжджає в Україну, та у світлі відвертої російської війни в нашій країні, незважаючи на всі зусилля, ми не можемо гарантувати безпеку паломників і нині не допускаємо туристів в Україну», – заявив раніше посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

  За даними міської влади Умані, до міста напередодні свята Рош га-Шана прибули понад 300 хасидів.

  Наприкінці липня Міністерство закордонних справ Держави Ізраїль закликало своїх співгромадян утриматися від поїздки до Умані на святкування Рош га-Шана.

  Найсвіжіше

  Популярне