П’ятниця, 3 Лютого, 2023
Бiльше

  Сьогодні Свято Преображення – у ПЦУ пояснили значення та історію свята

  Свято, яке ми щороку відзначаємо 19 серпня, є одним з дванадцяти найбільших церковних свят, і встановлене воно на спомин про подію явлення Божественної слави Христа Своїм учням – апостолам Петру, Якову та Іоану на горі Фавор, щоби укріпити їхню віру.

  Про це пояснюють на сторінці Православної Церкви України у Фейсбуці.

  Назва цього свята – Преображення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа. Грецькою мовою μεταμόρφωσις (Преображення) означає «перетворення, зміна форми».

  У ПЦУ кажуть, що християни в цей день згадують подію із земного життя Ісуса Христа, про яку оповідає Біблія: незадовго до Своїх страждань на горі Фавор Спаситель перед трьома Своїми обраними учнями – апостолами Петром, Яковом та Іоаном – преобразився: «Лице Його засяяло, як сонце, одежа ж Його стала білою, як світло» (Мф. 17: 2). Тоді ж апостоли удостоїлися почути голос Бога-Отця: «Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте» (Мф. 17: 5).

  Із Євангелія відомо, що учні, ставши свідками чудесного Преображення Господнього, «впали ниць і дуже полякались. Але Ісус підійшов, доторкнувся до них і сказав: встаньте і не бійтеся» (Мф. 17: 6 – 7).

  На іконах Преображення Господнього поруч зі Спасителем зображено найбільших старозавітніх пророків Мойсея та Іллю. Вони теж явилися тоді апостолам на горі Фавор, щоби засвідчити їм, а разом із ними і всім християнам, що Господь Ісус Христос є здавна провіщений пророками Месія і Спаситель світу, а також утвердити учнів Христових, а разом з ними і всіх християн, що за їхню віру, любов до Бога і людей, за подвиги на землі їх очікує осяяння Божою славою, як учнів і друзів Христових.

  У ПЦУ зауважують, що свято Преображення має один день передсвята і сім днів післясвята. Віддання свята 26 серпня.

  «Преображення Господнє припадає на Успенський піст. У день свята за традицією звершується освячення плодів нового врожаю: яблук, слив, винограду тощо. Освячення звершується зазвичай наприкінці урочистої літургії і є подякою Богу за послані нам дари. Слава Ісусу Христу!», – підсумували в Православній Церкві України.

  Найсвіжіше

  Популярне