Понеділок, 19 Вересня, 2022
Бiльше

    У Канаді досліджуватимуть імовірне чудо, яке сталося за заступництвом блаженної Йосафати Гордашевської

    Архиєпископ і митрополит Вінніпезький Лаврентій Гуцуляк, відповідаючи на прохання постулятора у справі канонізації блаженної Йосафати Гордашевської с. Луїзи Цюпи, ССНДМ, дозволив дослідити ймовірне чудо, яке сталося за заступництвом блаженної монахині у провінції Манітоба, Канада.

    Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ

    Блаженну Йосафату, співзасновницю Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, святий Іван Павло ІІ проголосив блаженною у 2001 році під час свого візиту в Україну.

    «Це проголошення, — пояснюють у Вінніпезькій архиєпархії, — дозволяє вшановувати добру сестру і святкувати її незвичайне життя для Христа. Це також ставить її лише в одному кроці від того, щоб бути проголошеною святою і гідною вшанування усієї Церкви навіки».

    Із заступництвом блаженної Йосафати пов’язані вже декілька ймовірних чудес. Постулятор с. Луїза Цюпа, яка перебуває в Римі, дізналася про інцидент у Манітобі та після попереднього дослідження попросила місцевого єрарха — митрополита Лаврентія Гуцуляка — розпочати повне дослідження, згідно з канонічними нормами, встановленими Апостольською столицею. Ознайомившись з обставинами, митрополит погодився на це.

    «Таке дослідження, — зазначають у архиєпархії, — може бути тривалим процесом, однак уже зроблено багато роботи. Тож є надія, що цього року роботу формального “Трибуналу” буде завершено».

    Офіційне відкриття процесу дослідження чуда відбудеться у канцелярії Вінніпезької архиєпархії в п’ятницю, 19 серпня 2022 року, по обіді.

    У своєму декреті митрополит Лаврентій просить вірних молитися, щоб дослідження проходило безперешкодно та за повної співпраці всіх залучених сторін і щоб успішно завершилося верифікацією фактів, відповідно до волі Господа. Архиєрей зазначає, що життя блаженної Йосафати не тільки надихнуло всіх послідовників Христа — багато людей у всьому світі знайшли розраду в її молитвах і побожності. Митрополит заохочує всіх вірних знайти час, щоб дізнатися більше про життя та духовну спадщину блаженної Йосафати і продовжувати шукати Господньої ласки через її заступництво.

    Найсвіжіше

    Популярне