Вівторок, 28 Листопада, 2023
Бiльше

  Кардинал Кох: Достеменно не відомо, чи папа зустрінеться у Казахстані з патріархом Кірілом

  Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами поділився в інтерв’ю для німецького Католицького Інформаційного Агентства думками про російську агресію в Україні, пише  Vaticannews.

  Відповідаючи на запитання про те, чи під час візиту папи в Казахстан з нагоди міжрелігійної зустрічі, в якій свою участь підтвердив також Предстоятель РПЦ, може відбутися зустріч між єрархами, кардинал Кох відповів:

  «Не знаю. Великим викликом буде факт, і це потрібно враховувати, що папа перед візитом в Україну зустрівся б спочатку з російським православним Патріархом. В Україні це б сприйняли як велику трудність». А чи така зустріч мала би сенс? «Я вважаю, – сказав очільник ватиканського екуменічного відомства, – що мало би сенс опрацювання спільної чіткої позиції, аби ця безглузда та жахлива війна нарешті закінчилася».

  Розповідаючи про актуальний стан діалогу з РПЦ, кардинал Кох нагадав, що православні Церкви прийняли рішення, що богословський діалог між ними та Католицькою Церквою відбуватиметься у багатосторонньому форматі, а не двосторонньому. Але тепер РПЦ не бере участі в цьому діалозі через конфлікт з Константинопольським патріархом, пов’язаний із визнанням автокефалії ПЦУ. Але поза богословським діалогом існують двосторонні стосунки.

  «Зараз, – сказав він, – це затьмарене позицією патріарха Кіріла щодо війни в Україні. Ці позиції дуже різняться, бо для Католицької Церкви доволі ясно, що війна ніколи не є вирішенням. Війна лише створює ще більші проблеми, з великою кількістю жертв, біженців, забрудненням довкілля та провокуванням голоду в світі. Позиція Святого Престолу, отже, чітка: війна – це неправильний шлях».

  Однак, за його словами, хоч різниця є дуже великою, «якщо хочемо шукати дороги для подальшого порозуміння, то мусимо підтримувати діалог».

  Кардинал Курт Кох, Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами, очолюватиме ватиканську делегацію, що візьме участь у пленарній асамблеї Всесвітньої Ради Церков, яка від 31 серпня до 8 вересня 2022 р., відбуватиметься у німецькому місті Карлсруе.

  Найсвіжіше

  Популярне