Понеділок, 4 Грудня, 2023
Бiльше

  Архиєрей ПЦУ звернувся до вірян УПЦ МП на Рівненщині: прокиньтеся!

  Архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон ще раз звернувся до прихожан Московського патріархату. Він пише, що зробив це, бо дехто й надалі лицемірно шукає виправдання російським звірствам та чекає на перемогу Путіна.

  “Дехто лицемірно шукає виправдання причин, мовляв, це якесь чергове випробування або, може, покарання від Господа – щоб навернутися до “правильної віри”, – наголосив владика.

  За його словами, донедавна дуже сильно відчувалося велике піднесення і справді щире бажання багатьох громад і навіть священників РПЦвУ з’єднатися зі справжньою Українською Автокефальною Церквою, яка вже в нас є — Православною Церквою України. Але чим далі, тим більше відчувається дивне заспокоєння, і навіть якась холодна і лицемірна впевненість Московського патріархату в Україні. На жаль, навіть розповсюджуються жахливі плітки про “перемогу путіна” і панівну роль РПЦ в Україні.

  “У світлі цих подій я хочу вкотре звернутися до духовенства і віруючих УПЦ МП: дорогі брати і сестри, прокиньтеся! Досить тішити себе московськими байками, почніть більше довіряти своїй совісті, згадайте дві найбільших заповіді Нового Завіту — любити ближнього і любити Бога! Господь і наш Творець не просто так дав нам найбільший дар – дар свобідної волі. І тому саме від нас насамперед залежить спасіння нашої безсмертної душі, а не від приналежності до якоїсь церкви. Від наших вчинків і нашого ставлення до ближнього буде завжди залежати наше спасіння у Христі”, – зазначив архиєрей.

  “Україна у всіх нас одна! Це як у будь-якій сім‘ї чи родині — одна хатина чи домівка. І якщо всі, хто мешкає в цій домівці чи квартирі, живуть у згоді та любові й ніколи не зраджують одне одного, то така хатина, квартира — родина — ніколи не мають жодних великих проблем і випробувань. Але якщо з‘являється бодай один “паршивий” зрадник, то одразу з‘являються й злоба, заздрість, зрада, ревність, недовіра, ненависть і ще багато недоброго”, – підсумував владика Іларіон.

  Найсвіжіше

  Популярне