Вівторок, 20 Вересня, 2022
Бiльше

  Митрополит Олександр: єрархія МП поводиться інертно, бо має низький рівень кваліфікації

  Єрархія УПЦ Московського патріархату поводиться інертно, бо має низький рівень кваліфікації. Це явище називається ефект Даннінга-Крюгера.

  Про це пише на своїй сторінці у Фейсбуці єрарх ПЦУ, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко).

  «Здається, Нарешті знайшов відповідь на запитання, яке останнім часом постійно ставлять журналісти, і яким задається суспільство: Чому так інертно сьогодні на тлі війни, звірств і святотатства ереф-загарбника, веде себе в питанні відділення від москви і становлення помісної автокефальної Української Церкви ієрархія і зомбовані нею віряни російської церкви в Україні, аргументуючи свою впертість міфічною «канонічністю» (якої насправді нема, бо вона, як колись Ісавом первородство, за московську «лапшу на вуха», була втрачена восени 2018 року).
  Один із основних принципів нашого життя – ефект Даннінга-Крюгера.
  Ефект звучить так: “Люди, які мають низький рівень кваліфікації, роблять помилкові висновки та приймають невдалі рішення, але не здатні усвідомлювати свої помилки через свій низький рівень кваліфікації”», – йдеться в дописі митрополита ПЦУ.

  Архієрей зазначив, що нерозуміння скоєних помилок призводить до переконаності у власній правоті, а отже, підвищення впевненості у своїх рішеннях і в собі, а також усвідомлення своєї переваги.

  Таким чином менш компетентні люди вважають себе професіоналами, а більш компетентні схильні сумніватися в собі і своїх здібностях. Чим нижчий рівень компетенції – тим вища впевненість у собі.

  «Церковна структура мп не єдина, якій притаманний вказаний ефект. Він притаманний всім інституціям. В даному пості акцент на мп вибірковий лиш тому, що питання щодо алогічної поведінки в час війни, ставили саме про мп», – підсумував митрополит Олександр.

  Раніше митрополит Олександр нагадував, що «УПЦ МП не існує і не має Томосу».  УПЦ МП зараз керується грамотою, в якій закладено залежність від РПЦ, пояснював митрополит Олександр.

  Найсвіжіше

  Популярне