Середа, 28 Вересня, 2022
Бiльше

  Кримськотатарські страви чіберек та янтик визнали частиною культурної спадщини України

  Міністерство культури та інформаційної політики України внесло до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України три нові елементи, серед них — «Практика та культурний контекст приготування чіберек та янтик — традиційних страв кримських татар». Ця позиція позначена в Переліку в розділі «Звичаї, обряди, святкування; Традиційні ремесла», а регіонами її поширення названо Херсонську область, Київ, Львів, Вінницю, Полтаву, Луцьк і Мелітополь Запорізької области, повідомляє «Іслам в Україні».

  «Національний перелік поповнився трьома новими елементами, що представляють українську культуру в її багатому розмаїтті, презентуючи як українське традиційне ремесло, так і традиційні страви кримськотатарського та угорського народів. Утім, найголовніше, що це ще одне свідчення життя і розвитку української культури та українських громад навіть попри війну», — зазначив міністр.

  Зазначено, що традиційний варіант приготування страв чіберек та янтик зберігається й передається з покоління в покоління практично в кожній кримськотатарській сім’ї. Останніми роками кримські татари активно поширюють свої національні стави в регіонах України, готуючи їх у кафе та ресторанах.

  Чіберек (çiberek) — плескатий пиріжок з м’ясним фаршем, обсмажений в олії. Більшість жителів України знають цю страву під назвою «чебурек».

  Янтик (yantıq) не відрізняється формою від чіберека. Головна відмінність між стравами — у способі приготування.

  Найсвіжіше

  Популярне