П’ятниця, 19 Липня, 2024
Бiльше

  У Путіна проблема пояснити навіть самому собі, навіщо ця війна, – Говорун про нові методички Кремля (відео)

  Сутність агресивної і брутальної війни Росії в Україні –  є антихристиянська. Намагання влади росії пояснити своєму налеленню навіщо ця війна стикнулись з проблемою. Більше того, Кремль не може навіть собі пояснити навіщо розвязав війну. Цього не може сам собі пояснити навіть Путін. Тому що вона – нераціональна.

  Про це  архімандрит, доктор філософських наук, професор Університету Лойола Мэримаунт в Лос-Анджелесі і Стокгольмської школи теології Кирило Говорун сказав в ефірі Радіо НВ.

  “На мою думку, Путін приймав рішення про початок війни, про початок агресії не на підставі якихось раціональних аргументів, а на підставі “чуйки”, як то кажуть. І зараз відстуність чіткої логіки вимагає, щоб вони знайшли нове виправдання. І ми спостерігаємо, що весь час змінюються пояснення навіщо ця війна триває. Це начебто денацифікація України, це боротьба з Заходом. Використовуються різні образи. Якщо памятаєте, у 2018 році в Москві була історія зі встановлення памятника князю Вололимиру. І це був такий натяк на паралель із тим Володимиром, який сидить в Кремлі.  І це виправдовувало зокрема анексію Криму”, сказав богослов.

  Зараз, за його словами, є намагання представити Путіна в образі Алєксандра Нєвського чи Петра 1. Це така спроба звести Путіна до певного архитипу. Зрештою його представлять в архитипі Сталіна нашої епохи, вважає Говорун. І вся ця зміна образів свідчить про цевпевненність Кремля.

  Говорун каже, що антигуманні варварські дії російських військових в Україні підпадають  під парадигму пропаганди Кремля, яка зводиться до простої формули -“звинувачуй інших у тому, що робиш сам”. І саме тому, ми бачимо звинувачення в бік України в нацизмі, фашизмі і в усіх нелюдських якостях. Якщо ми хочемо побачити якою є політика Росії, ми маємо прочитати, що вони пишуть про своїх жертв.

  “Цей опис в методичках Кремля мотивації Росії на базі християнських чеснот – це є результат пропаганди, яка чорне називає білим, а біле – чорним. Це є королівство викривлених дзеркал, в яких Кремль намагаєтбся представити свою політику російському народу.

  Нагадаю, в адміністрації президента РФ підготували методички для провладних ЗМІ та політиків, де рекомендують проводити паралелі між війною в Україні, хрещенням Русі та Невською битвою.

  У документі стверджується: як і хрещення Русі, війна в Україні закладає “державні засади” країни – а також “засади розвитку Росії на століття вперед”. “Росія знову стала здатною до виконання своєї місії — захищати пригноблених”, — вказується в тексті.

  При цьому в початку війни Кремль пропонує звинувачувати “колективний Захід”, який нібито впевнений у “власній винятковості”, а також “неповноцінності” православних.

  Найсвіжіше

  Популярне