П’ятниця, 25 Листопада, 2022
Бiльше

  Міністр культури Франції обіцяє відкрити собор Паризької Богоматері у 2024 році

  Відкриття собору Паризької Богоматері, яка постраждала від сильної пожежі у 2019 році, для відвідувань та проведення релігійних заходів заплановано на 2024 рік, заявила міністр культури Франції Рима Абдул-Малак.

  “Ремонтні роботи просуваються швидко – відповідно до графіка”, – наводять французькі ЗМІ слова міністра, передає Європейська правда.

  “Ми впевнені, що 2024 рік стане роком завершення великої частини цих робіт та відкриття собору для богослужінь та громадськості”, – зазначила Абдул-Малак.

  Вона додала, що це “амбітна мета”, оскільки “ремонтні роботи – надзвичайно складні”.

  Армійський генерал Жан-Луї Жоржелен, якого президент Франції раніше зробив відповідальним за відновлення Нотр-Дама, в інтерв’ю газеті “Фігаро” заявив, що “наразі ніщо не вказує на те, що мети відкрити собор у 2024 році не буде досягнуто”.

  У квітні 2019 року в соборі, який вважається одним із символів Парижа, сталася сильна пожежа. Собору завдано значної шкоди: завалився шпиль будівлі та дах. Президент Франції Емманюель Макрон ставив завданням завершити реставрацію протягом п’яти років – до 2024 року, проте архітектори зазначали, що це є малоймовірним.

  Собор буде відновлено до його попереднього дизайну, включаючи 96-метровий шпиль, спроєктований архітектором Еженом Віолле-ле-Дюком у середині 1800-х років.

  Після завершення етапу безпеки у 2021 році та робіт з очищення інтер’єру собору, реконструкція передбачає, зокрема, відновлення дерев’яної конструкції даху, склепінь і шпиля.

  Найсвіжіше

  Популярне