Вівторок, 20 Вересня, 2022
Бiльше

  Статус УПЦ МП. Державна служба з етнополітики дала свої роз’яснення

  УПЦ МП до 27 травня 2022 року входила до складу РПЦ. Зараз УПЦ МП через Російську Церкву зберігає свій зв’язок зі світовим православ’ям.

  Про це йдеться на сайті Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

  “Внаслідок жорстокого російського нападу на Україну та його підтримку керівництвом РПЦ, зокрема особисто Патріархом Кирилом, УПЦ дистанціювалася від РПЦ згідно з рішенням Собору УПЦ 27 травня”, – зазначають у Держслубі етнополітики.

  Згідно з новим Статутом, УПЦ МП не керується рішеннями Архиєрейського Собору РПЦ, Предстоятель УПЦ МП не є членом Синоду РПЦ, а новообраному Предстоятелю УПЦ МП не треба буде отримувати благословення Москви.

  “Як реакція на це рішення УПЦ, РПЦ анексувала парафії УПЦ у Криму, а також низку інших на тимчасово окупованих територіях. Водночас станом на сьогодні УПЦ продовжує визнавати свій зв’язок з Вселенським православ’ям через РПЦ. Зберігаючи такий зв’язок, УПЦ не здійснює жодної формальної координації своєї міжнародної діяльності з РПЦ та заперечує будь-які зв’язки підпорядкування РПЦ. Попри те, що УПЦ офіційно поінформувала ДЕСС про зміну Статуту, станом на 23.07.2022 новий Статут про управління УПЦ та роз’яснення УПЦ щодо нього не оприлюднені на офіційному сайті УПЦ”, – наголошують у Державній служби України з етнополітики та свободи совісті.

  Найсвіжіше

  Популярне