Пам’ятник російському імператорові у 2013 році встановили на честь 400-річчя дому романових та 125-ї річниці “чудесного порятунку царської родини”, коли потяг, у якому їхав алєксандр ІІІ з родиною з Криму зійшов з рейок на Харківщині, через що загинули 2 десятки людей. Освячення пам’ятника проводили представники УПЦ МП.

Красномовними є написи на табличці, де згадано всіх причетних до встановлення пам’ятника. Саме серед них фігурує російський диктатор і ще одна цікава організація з красномовною пропагандистською назвою “Русь триєдина”.

Хто доклався до встановлення пам'ятника російському імператору на Харківщині

Інші пам’ятники російським імператорам в Україні

В Україні є ще чимало пам’ятників, за знесення яких ведуться чималі дискусії. Найбільш резонансними стали дискусії щодо знесення пам’ятника російській імператриці єкатєрінє ІІ в Одесі. Петиція за знесення цього пам’ятника уже зібрала понад 25 000 підписів і зараз на розгляді президента. Авторка петиції наголошувала.що єкатєріна ІІ зруйнувала Запорізьку Січ, сприяла геноциду українського та кримськотатарського народів та перетворила вільних українців на рабів, увівши кріпосне право.

Ще один цікавий монумент є у Полтаві. Там досі стоїть пам’ятник імператору пєтру І. Тому самому, який проголосив гетьмана Івана Мазепу зрадником за його союз зі Швецією під час Північної війни і через це влаштував різанину в Батурині – знищення усього населення козацької столиці у листопаді 1708 року.Саме місто за наказом царя було знищене. Також саме пьотр І видав кілька указів, які забороняли українську мову. Петиція щодо знесення цього пам’ятника також зареєстрована. Щоправда, російського імператора пропонують замінити на американського порноактора Біллі Геррінґтона.