Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  У Луцьку підбили підсумки фотоконкурсу «Троянди собору»

  У луцькому кафедральному соборі Святої Трійці відбулося вручення дипломів найкращим учасникам творчого змагання «Троянди собору», що організував інформаційно-видавничий центр Волинської єпархії Православної Церкви України.

  За умовами конкурсу, це мали бути світлини, пов’язані з розарієм головного храму Волині. Мета заходу, проведеного з благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла, – звернути увагу на прекрасне в Луцьку, відволікти від негативних новин і підбадьорити до життя красою як Божим даром, повідомляє пресслужба єпархії.

  Взяли участь у мистецькому турнірі і професійні фотографи, й аматори. Протягом 20 червня – 7 липня 41 конкурсант опублікував 425 знімків на своїх сторінках у фейсбуці чи інстаграмі, обов’язково зазначивши хештег: #трояндисобору.

  За умовами конкурсу члени журі, а їх було дев’ять, мали можливість проголосувати за одного або кількох учасників. Робили вибір без обговорення, оскільки навіть не знали, хто зокрема і скільки загалом входить до його складу. Відповідно, переможцями стали автори фотографій, що набрали найбільшу кількість голосів.

  17 липня на завершення Божественної літургії голова інформаційно-видавничого центру протоєрей Віталій Собко оголосив імена переможців і вручив дипломи. Призом для кожного з них є прочанська поїздка з числа маршрутів, що організовує паломницький центр єпархії «Україна».

  Перше місце здобули Анастасія Гуліта й Ілля Сай, друге – Надія Вонсіцька й Мар’яна Мистецька, третє – Ірина Комарницька, Ольга Лавренчук, Вадим Тєсунов та Марія Щомак.

  Дякуючи всім конкурсантам, владика Михаїл та інформаційно-видавничий центр єпархії висловлюють окрему подяку членам журі. Це автор проєкту розарію кандидат мистецтвознавства Тетяна Бокій, фотографи (перелік за алфавітом прізвищ): засновник фотостудії та школи фотографії «Ярко» Ярослав Близнюк, голова волинського осередку Національної спілки фотохудожників України Євгеній Боярчук, Лідія Кожевнікова, фотокореспондент у друкованих виданнях «Луцький замок» і «Вісник+К» в 1998–2014 роках Микола Комаровський, заслужений журналіст України Валерій Мельник, Юлія Параніді, кандидат філософських наук Ігор Сацик, Варвара Шевчук.

  Троянди біля луцького собору почали висаджувати у 2014 році. Тепер тут налічується близько тисячі кущів понад 50 сортів української, польської та англійської селекцій. Висаджували ружі й митрополит, і працівники єпархіального управління.

  Ще до 2014-го займалися впорядкуванням території біля цього Божого дому. В одному з інтерв’ю місцевим ЗМІ владика розповідав, що на початку 2000-х вона була захаращеною. «Коли я прийшов керувати єпархією, вирішив навести тут лад. Зробити так, щоб людям було приємно перебувати біля храму – щоб вони йшли сюди за розрадою і натхненням. За парканом – метушня, а тут – місце спокою і краси тепер».

  Коли архіпастиря запитували, чому саме рожі висадили біля собору, він пояснював, що «ще за часів мера Кривицького (Антон Кривицький був міським головою у 1994–2006 роках. – Ред.) у Луцьку було дуже багато троянд. Біля кожного великого підприємства їх було прийнято садити, але з часом квіти зникли. Я ж захотів відродити традицію». Але ідея має і більш символічне значення. Коли досліджували історію, з’ясували, що троянди здавна пов’язані з церквою. Ще язичники спалювали трояндове листя, коли приносили жертву богам, щоб був гарний аромат. Потім у Європі ружі садили біля християнських храмів.

  Соборні квіти щоразу привертають увагу місцевих жителів. ЗМІ постійно поширюють світлини трояндового саду в мережі. Розарій радував око лучан і в часи пандемії, і продовжує це робити сьогодні, в умовах воєнного стану.

  Найсвіжіше

  Популярне