Вівторок, 28 Травня, 2024
Бiльше

  Дев’ятирічний Степан вишиває ікони та рушники

  Дев’ятирічний Степан Молдавчук із села Богдан, що на Рахівщині, щойно закінчив третій клас, а на його рахунку уже ціла галерея вишивок. Голку вперше взяв до рук, коли йому виповнилося сім років. Бачив, як мама Оля вишиває хрестиком, то й собі попросив, щоб дала шматок полотна, голку і нитки. У родині закарпатських газдів – четверо дітей. Пані Оля з чоловіком Степаном виховують трьох доньок і одного сина, пише “Високий замок”.

  – Це було перед Великоднем, – розповіла пані Оля. – Я взялася вишивати рушники на пасхальний кошик. З роботою зараз сутужно, та ще й у селі, тож вирішила якусь копійку на свята заробити. Степан також попросив, щоб я купила йому заготовку. Придбала йому маленьку іконку – княгиню Ольгу, і він її сам вишив. Ось такий мені зробив подарунок! А потім попросив ще щось йому придбати. І ось так біля мене Стьопа навчився дуже гарно вишивати не лише нитками, а й бісером. Я вам більше скажу: у нього така швидкість, що вишиває навіть швидше за мене.

  – То так виходить, що у Степана тепер свій маленький бізнес?

  – Так, вишиває ікони, рушники, картини з квітами. От цього року продав чотири рушники – два великі і два маленькі. Але найбільше йому подобається вишивати ікони.

  – Як оцінює свою роботу?

  – Великі рушники по 900 гривень, маленькі – по 300. Усе залежить від кількості бісеру на рушнику. Чим більше його є, тим дорожчий буде.

  – На що витрачає гроші юний майстер?

  – Ще не витрачав. Збирає на телефон. Троє моїх дітей – школярі. А маємо лише два телефони, їм важко трьом дистанційно вчитися на двох телефонах. То Стьопа хоче до 1 вересня мати свій власний телефон. Бо він не лише добре вишиває, а й добре вчиться. А ще плете на спицях.

  – Може, ще й нашій армії якісь кошти пересилає?

  – Ми про це думали. Але Стьопа вишив ікону – «Ісус Христос у Гетсиманському саду», яку ще треба «одягнути» у рамку. Хоче її продати, а гроші віддати на лікування дворічного Павлика, який живе у нашому регіоні. Це його велике бажання, і, звісно, ми так і зробимо.

  До розмови долучився Степанко.

  – Я так люблю вишивати, що можу це робити навіть цілий день.

  – Бувало таке, що мама змушує попороти?

  – Ніколи. Ще ні разу не поров.

  – А над чим працюєш зараз?

  – Вишиваю ікону цариці Олени (Олена Константинопольська, яка знайшла Животворний хрест. – ред.). Моя молодша сестра називається Олена. То хочу зробити їй такий подарунок.

  Найсвіжіше

  Популярне