П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  Українська Церква Християн Віри Євангельської переходить на григоріанський календар

  Комітет Української церкви християн віри євангельської  6 липня рекомендував всім помісним Церквам об’єднання використовувати єдиний календар та залишити в минулому розділення на «новий» і «старий» стиль.

  Це найбільший союз п’ятидесятників, який слідом за баптистами (ЄХБ) остаточно обрав єдину дату святкування із всім світом, передає сайт Християни для України.

  Протягом останніх років набула поширення практика подвійного святкування (Різдво і 25 грудня, і 7 січня), але все ж вона слугувала перехідним етапом. Нарешті найбільші Протестантські Церкви переходять на григоріанський календар і це сигнал позитивних тенденцій.

  Для довідки: григоріанський календар поступово впроваджувався в Європі з XVI століття. Україна перейшла на нове літочислення на початку ХХ століття, проте більшість Церков зберегли юліанський календар. Для протестантів перехід на григоріанський календар є простішим, адже їх теологія не надає великого значення сакралізації дат. В українських православних і греко-католиків календарна дискусія ще триває.

  Найсвіжіше

  Популярне