Субота, 13 Липня, 2024
Бiльше

  Росія веде війну з Вселенським Патріархатом за слов’янські парафії в США

  Автокефалія України була «дитячим» протистоянням з огляду на конфлікт, що існує між Вселенським Патріархатом і Москвою. Тепер «війна» піднялась на інший рівень після церковного «проникнення» росіян у США. Протистояння з церковним і, звісно, ​​політичним підтекстом.

  Патріарх московський Кіріл, який має прямий зв’язок з Кремлем, кажуть на Фанарі, намагається створити проблеми також на канонічній території Архієпархії Америки (Вселенського Патріархату). Це стало причиною «бурі реакцій» на рішення Архієпархії Америки поставити архімандрита Александра Бєля на посаду вікарія Слов’янського православного вікаріату, повідомляє Orthodox Times.

  Синод Вселенського Патріархату підвищив Александра Бєля до посади єпископа Нікопольського. Через кілька днів після його підвищення інші керівники Асамблеї канонічних православних єпископів Америки надіслали лист протесту архієпископу Елпідофору. Лист, однак, не підписаний Російською православною церквою за кордоном (РПЦЗ), до якої донедавна належав Бєля. Причина в тому, що РПЦЗ покинула Збори, оскільки повністю ототожнювалася з московським патріархатом як у питанні церкви України, так і в питанні російського вторгнення проти України.

  Архієпархія Америки стверджує, що певний час ініціювала всі процедури, згідно з церковним розпорядком, щоб Александр Бєля вступив до її лав.

  Він повідомив Асамблею канонічних православних єпископів Америки про своє підвищення. Однак після звільнення Александра Бєля з РПЦЗ з офіційним «документом про свободу від єпископа Російської Церкви», Церква у співпраці з московським патріархатом вирішила вимагати його усунення.

  Коли Александра Бєля церковно перевели до Архієпархії Америки… вони згадали про його звільнення. У жовтні 2019 року Бєля був переведений до Архієпархії Америки, а в лютому 2020 року російська церква позбавила влади архімандрита.

  Дискусія обов’язково триватиме. Тому росіяни з усіма громадами, на які вони впливають, намагаються створити проблеми для Архієпархії Америки. Архієпископ Елпідофор зробив підвищення Александра Бєля на знак високого символізму. На демонстрацію сили та єдності Вселенського Патріархату він запросив двох своїх попередників – Димитрія та Спиридона – на святкування 100-річчя заснування Архієпархії Америки. Акт високого символізму та величезної важливості, оскільки він знаменує єдність і курс на майбутнє та загоєння ран в Архієпархії Америки, а також запобігання можливим перешкодам, які можуть «виникнути».

  Патріарх Варфоломій також відправив до США «другого номера», митрополита Халкідонського Еммануїла, щоб показати, що Фанар стоїть поруч особисто з Елпідофором та Архієпархією Америки в цій боротьбі. Щоб не створювалося враження, що вони вразливі до ворожих дій і церковних потрясінь, спричинених суто політичними та геостратегічними причинами.

  Найсвіжіше

  Популярне