Середа, 22 Травня, 2024
Бiльше

  Речник ПЦУ: До 24 лютого визнавали себе прихильниками РПЦвУ 15% українців, а в березні лише 4% – і це ще до Бучі

  Речник ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) розповів, що в Україні існує духовний фронт і що кількість прихильників ПЦУ від початку повномасштабної війни значно зросла.

  «Багато вірних, які ще до початку путінської агресії визнавали себе приналежними до московського патріархату (РПЦвУ, – ред.), змінили свою позицію. Ми поки що маємо дані тільки на березень 2022 року. Ось зараз червень, я думаю, з’являться більш свіжі соціологічні дані. Але можу послатися на дослідження, зроблене в березні. А це ще до широкого розголосу, якого набули акти геноциду в Бучі та інших передмістях Києва… Послідовників московського патріархату в Україні зменшилося на три чверті. До 24 лютого визнавали себе прихильниками московського патріархату (РПЦвУ, – ред.) 15% наших співгромадян, а в березні лише 4%. В той час як до Православної церкви України зголошувалися до початку нападу 38%, а в березні вже 52%», – розповів речник ПЦУ в ефірі 5 каналу.

  Він додав: «Тобто, порівнюючи ці цифри, можу сказати, що кількість послідовників ПЦУ була в березні у 13 разів більша, ніж прихильників московського патріархату (РПЦвУ, – ред.). І тому й відбувається зміна юрисдикції релігійними громадами. На кінець травня ми зафіксували вже понад 400 релігійних громад, які вийшли зі складу мп (РПЦвУ, – ред.) і змінили юрисдикції».

  Архієпископ Євстратій (Зоря) також нагадав: в одному зі своїх звернень Митрополит Епіфаній сказав, що кожна російська бомба, кожен російський снаряд, ракета, що падають на українську землю, вони насправді нищать віру в «русскій мір». Тобто вони не тільки нищать майно, вбивають українців, вони також дають додатковий аргумент для усвідомлення того, що ідеологія «русского міра», яку поширюють, в тому числі, структури московського патріархату (РПЦвУ, – ред.) по всьому світу, – це фашистська ідеологія.

  «Це ідеологія людиноненависницька, яка, власне, і виправдовує вбивства, ті акти терору й геноциду, які російська армія вчиняла і продовжує вчиняти на українській землі», – підсумував архієпископ.

  Найсвіжіше

  Популярне