Середа, 6 Липня, 2022
Бiльше

  Щонайменше 240 релігійних споруд постраждали від російських окупантів

  Внаслідок російської агресії проти України найбільше храмів, мечетей і синагог зруйновано в Донецькій області – 63. На другому місці за кількістю руйнувань релігійних споруд – Київська область 47.

  Війна спричинила масштабні знищення та пошкодження храмів і молитовних будинків також у Харківській (37) та Луганських (34) областях.

  Такі дані дослідження про вплив російського вторгнення на релігійні громади в Україні оприлюднив 29 червня Інститут релігійної свободи під час Саміту з міжнародної релігійної свободи (IRF Summit 2022), який у ці дні проходить у Вашингтоні, США. Окремий захід, присвяченій релігійній ситуації в Україні, відбувся за підтримки американських правозахисних організацій Law & Liberty Trust та Religious Freedom Institute.

  Голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць у своєму виступі відзначив, що з 24 лютого 2022 року, після повномасштабного вторгнення в Україну, напади Росії на свободу віросповідання стали більш жорстокішими.

  “Якщо останні кілька років російські загарбники лише погрожували вбивством священиків, то тепер релігійних лідерів вбивають і катують – знову, але в набагато гірших масштабах, ніж у 2014 році. Якщо раніше російська окупаційна влада виганяла українських віруючих з їхніх церков і молитовних будинків, то зараз Росія без жодної військової необхідності знищує духовну спадщину України артилерійськими обстрілами та ракетними ударами”, – зазначив Олександр Заєць.

  Керівник ІРС також зауважив, що на окупованих українських територіях зараз відкрито реалізується імперіалістична політика Росії, заснована на ідеології «Русского міра». Наприклад, окупаційна влада вилучає українські книги з бібліотек і спалює у громадських місцях, забороняє використання української мови в публічній сфері та навіть на дорожніх знаках.

  Крім цього, окупаційна влада намагається взяти під контроль усю релігійну діяльність, примушує українські місцеві релігійні громади виправдовувати російську агресію та встановлювати підпорядкування російським релігійним центрам. Російські військові змушують проукраїнських релігійних діячів до співпраці із застосуванням погроз і тортур.

  У дослідженні ІРС наголошується, що російські медіа та релігійні діячі, такі як Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, виправдовують війну проти України пропагандою нібито захисту православних віруючих Московського патріархату та російськомовних. Натомість російська військова авіація та артилерія знищують як молитовні будинки, так і самих віруючих, незалежно від мови, конфесії та етнічної приналежності.

  Показово, що найбільше храмів і релігійних споруд, постраждалих від російських обстрілів, належать “Українській Православній Церкві”.

  При цьому виконавчий директор ІРС Максим Васін зауважив, що з огляду на терористичні методи війни, які використовує Росія, наразі можна констатувати, що кожна релігійна громада в Україні знаходиться у тій чи іншій мірі небезпеки.

  “В східних і південних регіонах України, де бойові дії досі тривають, масштаби руйнувань релігійних споруд будуть дедалі зростати. Водночас це не виключає небезпеки для релігійних громад центральної та західної України, адже внаслідок ракетних ударів російських військ постраждав православний храм навіть у Львові”, – наголосив Максим Васін.

  Найсвіжіше

  Популярне