Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  Україна розриває відносини з Сирією та вводить торгівельне ембарго

  Україна розриває дипломатичні відносини з Сирією через визнання нею «незалежності» російських утворень «л/днр».

  Міністерство закордонних справ України засудило рішення Сирійської Арабської Республіки, назвавши це недружнім актом, посяганням на суверенітет, грубим порушенням українського законодавства, Статуту ООН та принципів міжнародного права. У МЗС впевнені, що рішення Сирії було продиктоване з кремля.

  «У відповідь на цей недружній акт Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з Сирією без розриву консульських відносин, відповідно до статті 2 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року. Українська сторона також розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії, а також накладення інших санкцій щодо сирійських юридичних та фізичних осіб», — сказано у заяві МЗС.

  Українська сторона закрила посольство України в Дамаску ще в 2016 році, а у 2018 році наказала закрити посольство Сирії в Києві. Захист інтересів українців в Сирії здійснює українське посольство в Лівані.

  29 червня у Міністерстві закордонних справ Сирії повідомили про рішення визнати «незалежність» проросійських квазіутворень на території України — «л/днр»

  Найсвіжіше

  Популярне