Субота, 2 Липня, 2022
Бiльше

  У Ватикані презентували медаль, випущену на підтримку України

  За участі Державного Секретаря Святого Престолу та творчого колективу з міста Харкова відбулося представлення ініціативи Ватиканського монетного двору на підтримку постраждалих від війни в Україні.

  У четвер, 23 червня 2022 р., у Палаццо делла Канчеллерія, осідку трибуналів Апостольської Столиці, відбулася презентація срібної медалі «Мир в Україні», яка побачила світ стараннями Монетного двору Держави-Міста Ватикану. Увесь прибуток з продажу цієї медалі буде наданий до розпорядження Святішого Отця на підтримку постраждалих від війни в Україні, передає Католицький оглядач.

  Захід, організований Посольством України при Святому Престолі, зібрав представників Святого Престолу, дипломатичного корпусу та української громади Риму. Особливими гостями були музиканти з Харківського оперного театру, які відкрили захід виконанням гімнів Ватикану та України. Символічність присутності артистів з Харкова пов’язана з тим, що назву цього міста викарбувано на ції медалі, дві сторони якої – плід праці художниць Орієтти Россі та Даніели Лонґо.

  На реверсі зображені три жіночі постаті, що втікають із міста, знищеного бомбардуваннями, над якими латиницею та кирилицею написано «PAX – MИP». На аверсі медалі бачимо голуба миру, герб Папи Франциска та частину молитви, яку він проказав наприкінці загальної аудієнції 16 березня 2022 року: «Господи Ісусе, що народився під бомбардуваннями Києва, що помер в обіймах мами в сховищі Харкова, відправлений двадцятирічним на фронт, помилуй нас».

  Розпочинаючи зустріч, Надзвичайний і Повноважний Посол України при Святому Престолу подякував учасникам презентації за присутність, а ватиканському монетному двору та Апостольській Столиці загалом за цю безпрецедентну ініціативу: адже це вперше у Ватикані випустили пам’ятну медаль з метою благодійності.

  Кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, звертаючись до учасників презентації, нагадав слова Папи Франциска, сказані минулої неділі, якими він заохочував кожного запитувати себе: «Що я зробив для України?». Ватиканський монетний двір спонтанно поставив собі запитання про те, що вони можуть зробити та виступили з благодійною ініціативою.

  «Перед обличчям трагедії, всього того, що кожного дня діється в Україні, перед обличчям тисяч загиблих, убитих цивільних, розбомблених міст і мільйонів біженців – дітей, жінок, літніх людей, змушених залишити свої домівки – Святий Престол, який вже до того постійно та з великою увагою слідував за подіями в Україні, цією ініціативою хотів ще раз виявити свою близькість з українцями та запропонувати їм конкретну допомогу», – сказав кардинал Паролін. Він також звернув увагу на те, що голуб з оливковою гілкою, зображений на медалі, є символом миру. З цього випливає побажання та молитва, «щоб Господь послав щедрі благодаті українському народові, щоби він міг якнайшвидше втішатися даром настільки очікуваного миру».

  Нагадаємо, секретар Ватикану Ґаллаґер застеріг від територіальних компромісів збоку України. Також папа Римський запропонував розширювати пастирські угоди із православними.

  Найсвіжіше

  Популярне