Понеділок, 4 Грудня, 2023
Бiльше

  Скіфське золото та цінні артефакти: Росія вивозить із захоплених територій України історичні цінності

  Міжнародна група науковців та експертів із цифрових технологій вважає, що крадіжки цінних експонатів з українських музеїв на тимчасово окупованих територіях є не випадковим мародерством, а ціленаправленою стратегією. Кремль збирається вивезти в РФ скіфське золота та інші унікальні об’єкти історії, культури та мистецтва.

  Про це повідомило видання The Guardian, пише Обозреватель. З моменту повномасштабного вторгнення вчені з різних країн світу фіксують масштабні викрадення експонатів.

  “Зараз є дуже вагомі докази, що це цілеспрямований російський крок , з конкретними картинами та орнаментами, націленими та вивезеними до Росії”, – сказав американський антрополог Браян Деніелс.

  Він запевняє, що в діях РФ є конкретні закономірності. Зокрема, солдати Кремля вивозять з України дорогоцінне скіфське золото.

  “Ці предмети візуально приголомшливі, і зараз є так багато повідомлень про крадіжки, тому очевидно, що це стратегія. Українці, звісно, ​​також дуже хочуть, щоб ми встановили список викрадених речей”, – додав експерт.

  Зараз група науковців намагається зрозуміти, який фактор був основним для росіян при виборі експонатів: грошова оцінка чи культурна значимість. Історики підозрюють, що це є частиною операції з підриву ідентичності України як окремої країни.

  При цьому Деніелс переконаний, що музейні куратори та зберігачі на тимчасово окупованих територіях піддаються допитам та тиску. Їх змушують розказувати, де знаходяться приховані артефакти.

  Як повідомляв ДФУ раніше, після окупаці Мелітополя на Запоріжжі російські військові вивезли з місцевого краєзнавчого музею унікальні експонати, зокрема скіфське золото.

  У зв’язку з цим розпочалося кримінальне провадження по факту порушення законів та звичаїв війни.

  Найсвіжіше

  Популярне