Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Завтра Троїцька поминальна батьківська субота. Що потрібно знати?

  У суботу перед Днем Святої Трійці Православна Церква звершує загальне поминання померлих, а сам день, відповідно, має назву Троїцької поминальної батьківської суботи.

  Як пояснює Православна Церква України, Суботу називають батьківською тому, що Церква закликає кожного з нас молитися за своїх спочилих рідних та близьких, за всіх, хто відійшов із цього земного життя до прабатьків, у вічність.

  Троїцька поминальна субота починається з вечора п’ятниці спеціальною поминальною службою – парастасом (з грецької «клопотання»). Адже, як відомо, біблійний та богослужбовий день бере початок з вечора: «І був вечір, і був ранок: день перший» (Бут. 1: 5). У суботу вранці служитиметься Божественна літургія, а після неї – загальна Панахида.

  У храмах священники молитимуться за спочилих, благаючи Господа, щоби Він простив їм їхні провини, вільні і невільні, та сподобив перебування у Царстві Небесному, де немає ні недуги, ні журби, ні зітхання, а є життя безкінечне.

  «Спочилі вже не можуть просити прощення і каятися у своїх гріхах, але ми можемо допомогти їм, молячи Бога за них», – зазначили в ПЦУ.

  У поминальну суботу також заведено подавати у храмах записки з іменами спочилих рідних та близьких, які зачитуються священнослужителями під час заупокійного богослужіння. Також вітаються діла милосердя, допомога нужденним; є традиція відвідувати місця поховання померлих родичів.

  «Нехай Господь упокоїть душі від віку спочилих праотців, отців, матерів, братів і сестер наших, особливо тих, хто віддав своє життя, захищаючи Україну та загинув від нашестя на нашу країну чужинців, а нас спасе і помилує, бо Він Благий і Людинолюбний. Амінь», – підсумували в ПЦУ.

  Нагадаємо, предстоятель ПЦУ зустрівся з Послом Німеччини в Україні. Також митрополит Епіфаній вважає, що Кіріл (Гундяєв) має відповісти за прикривання рясою путінські злочини.

  Найсвіжіше

  Популярне