Четвер, 30 Червня, 2022
Бiльше

  Столтенберг: ніхто не має точних прогнозів, коли скінчиться війна

  Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначає, що війна між РФ та Україною перейшла у “війну на виснаження” і ніхто не може з певністю спрогнозувати, як і коли вона закінчиться.

  Про це він сказав в інтерв’ю Rzeczpospolita, пише “Європейська правда“.

  Столтенберг зазначив, що після 13 тижнів війни очевидно, що Росія допустила серйозні стратегічні прорахунки зі своїм початковим задумом кампанії, а Україна довела свою готовність і спроможність чинити опір – завдяки мужності й професіоналізму військових та західній допомозі навчанням і зброєю.

  “Війни є непередбачуваними, і ніхто не може з певністю сказати, коли і як закінчиться ця війна”, – зауважив генсек НАТО.

  Він повторив свої слова про те, що зараз Альянс вбачає своєю ціллю подальшу підтримку України і водночас запобігання ескалації війни.

  “На початку підтримка надходила в основному зброєю радянських часів, але тепер ми надаємо більше натівської зброї, для використання якої потрібно навчатися. Альянс є активним учасником групи підтримки України під лідерством США, яка зустрілася вперше на авіабазі “Рамштайн”… І найперше завдання НАТО – допомогти надавати підтримку – і протягом тривалого часу. Тож я закликаю союзників поповнювати поставки – тому що це все більше стає війною на виснаження”, – зазначив Столтенберг.

  Він повторив свої аргументи про запобігання ескалації, зазначивши, що якби війна переросла у пряму повномасштабну війну між НАТО і Росією, це завдасть ще більше лиха, ніж війна вже завдала в Україні. “Нам потрібно поводитися так, щоб не доводити до ескалації. І ми це робимо, зокрема – наголошуючи, що ми надаємо підтримку Україні, але НАТО не є воюючою стороною. Ми підтримуємо Україну у реалізації її право на самозахист, передбачене Хартією ООН”, – зазначив Єнс Столтенберг.

  Другий момент запобігання ескалації, додав він – нарощування військової потуги на східному флангу Альянсу, щоби у Кремлі не зробили хибної оцінки щодо готовності НАТО захищати усіх союзників. За словами Столтенберга, зараз це 40 тисяч військових під прямим командуванням НАТО, підсилені значними морськими і повітряними силами, а загальна кількість американських військових у Європі після 24 лютого зросла на 30 тисяч осіб – до 100 тисяч, з яких більшість дислокуються у східних країнах-членах.

  Найсвіжіше

  Популярне