Вівторок, 16 Липня, 2024
Бiльше

  Відбувся Архієрейський Собор Православної Церкви України: коротко про всі рішення

  Під головуванням митрополита Київського і всієї України Епіфанія 24 травня 2022 року в Митрополичому домі при Соборі Святої Софії у Києві відбувся Архієрейський Собор помісної Української Православної Церкви.

  Як повідомляє пресслужба ПЦУ, участь в Соборі взяла повнота архієреїв Православної Церкви України, за виключенням відсутніх з об‘єктивних причин.

  На початку засідання предстоятель ПЦУ виступив із доповіддю про діяльність від часу попереднього Собору (15 грудня 2020 р.) та оцінками й пропозиціями щодо подальшої праці з розбудови Помісної Церкви, після чого відбулося соборне обговорення актуальних питань порядку денного.

  У підсумку Архієрейський Собор ухвалив відповідні постанови. Зокрема, Собор закликав Боже благословення на Збройні сили України та всіх її захисників, на Президента, державну і місцеву владу та на весь український народ і просить у Всевишнього наблизити перемогу над російським агресором та досягнення справедливого миру.

  Собор затвердив всі рішення, в тому числі судові, ухвалені Священним Синодом ПЦУ за період з попереднього засідання, відображені в синодальних документах та повторно засвідчив бажання і готовність Помісної Церкви розпочати діалог, задля досягнення єдності українського православ’я навколо Київського престолу на засадах Томосу про автокефалію.

  З цього приводу було ухвалено відповідне Звернення до єрархів, духовенства та вірних в юрисдикції Московського патріархату в Україні.

  Окрім того, Архієрейський собор попросив предстоятеля ПЦУ звернутися до Вселенського Патріарха та Предстоятелів Помісних Церков щодо притягнення Російського патріарха Кіріла до канонічної відповідальності та позбавлення його Патріаршого престолу за поширення єретичного етнофілетичного вчення на основі ідеології «русского міра», надання «благословення» російським військам на війну в Україні, яка продовжує спричиняти руйнування та численні жертви, а також за провокування схизми в Церкві, зокрема через створення на канонічній території Александрійського Патріархату «єпархій РПЦ».

  З повним текстом постанов Архієрейського собору можна ознайомитися за цим посиланням.

  Найсвіжіше

  Популярне