Понеділок, 30 Січня, 2023
Бiльше

  Воєнний стан в Україні продовжать ще на 3 місяці: стало відомо чому

  Воєнний стан в Україні продовжать одразу на три місяці. Оскільки будь-який контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона.

  Про це повідомляє представник президента в Конституційному суді Федір  Веніславський, якого цитує прес-служба “Слуги народу”.

  “З 24 лютого ми вже двічі продовжували воєнний стан. Зараз ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює. Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо”, – пояснив Веніславський.

  Він зазначив, є ще і юридична складова такого рішення. Так, коли президент вводить правовий режим воєнного стану, а парламент його затверджує, Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав та свобод, які запроваджуються в умовах воєнного стану.

  “Ми двічі продовжували цей режим і кожного разу наші дипломати звертаються до ООН та пояснюють, які саме обмеження діятимуть. Щоб щомісяця не повторювати цю процедуру, є рішення про продовження воєнного стану на 3 місяці. Якщо до цього вдасться звільнити Україну, то ми просто скасуємо воєнний стан”, – резюмував Веніславський.

  Нагадаємо, вчора президент України Володимир Зеленський запропонував 25 травня продовжити термін дії воєнного стану в країні на 90 діб. Таким чином, він може тривати до 23 серпня.

  Окрім того, Зеленський видав указ про продовження термінів проведення загальної мобілізації. Через агресію РФ її теж планують продовжити з 25 травня ще на 90 діб.

  Найсвіжіше

  Популярне