Неділя, 25 Лютого, 2024
Бiльше

  У католицькому монастирі у Маріуполі окупанти облаштували адміністрацію

  У католицькому монастирі в Маріуполі, де жили та служили отці-пауліни, окупанти влаштували свою адміністрацію.

  Про це повідомляє CREDO.

  Місцеву адміністрацію так званої “ДНР” — адміністрацію міста Маріуполя створили ще наприкінці березня. Але про те, що вони розмістилися в католицькому монастирі, стало відомо лише зараз.

  Про це повідомив отець Павло Томашевський OSPPE: «Христос воскрес! До мене сьогодні дійшла сумна новина. В нашому монастирі, в Маріуполі, окупанти зробили адміністрацію “днр” для всього міста!

  Прошу вас молитися за наше прекрасне місто, за його захисників і за те щоб нам вдалось звільнити наше місто і нашу святиню від окупантів», — написав священник у своєму Фейсбуці.

  Нагадаємо, що на початку березня отець Павло Томашевський та отець Павло Ткачик, які служили у Маріуполі, змогли евакуюватися з заблокованого міста. Разом із ними виїхали деякі парафіяни. Зараз вони перебувають у монастирі при парафії святого Миколая в Кам’янці-Подільському.

  Вже раніше повідомлялося, що монастир у Маріуполі розграбований. Як розповідав єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії, з Маріуполя передали Месал.

  «Це все, що залишилося від каплиці», — сказав єпископ.

  Місто Маріуполь було заблоковане російськими військами майже на початку війни, 1 березня. У місті відбувається справжній геноцид українського народу. До кінця 2022 року від хвороб та нестерпних умов у Маріуполі можуть померти ще понад 10 тисяч людей. З кінця квітня українські захисники Маріуполя заблоковані на заводі «Азовсталь».

  У підземеллях заводу «Азовсталь», який штурмують російські військові, в антисанітарних умовах, без медикаментів, води та їжі залишаються близько 600 поранених.

  Росія відкидає всі варіанти евакуації.

  Як повідомлялося, Папа Франциск багато разів закликав відкрити гуманітарні коридори з «Азовсталі». Понтифік тричі просив Путіна відкрити гуманітарний коридор до Маріуполя. Пропонувалося навіть евакуювати людей катером під прапором Ватикану.

  Тим часом петиція дружини командира полку «Азов» Катерини Прокопенко із закликом застосувати процедуру еxtraction для українських військових, які заблоковані на «Азовсталі» в Маріуполі, набрала майже півтора мільйона підписів.

  Підписати петицію можна тут.

  Найсвіжіше

  Популярне