Понеділок, 27 Червня, 2022
Бiльше

  На Рівненщині до ПЦУ переходить громада собору з настоятелем

  Через військову агресію Росії проти України релігійна громада Свято-Михайлівського собору м. Костопіль не захотіла більше належати до Церкви, керованої з країни-окупанта та разом із своїм настоятелем протоієреєм Олександром Коньком виявила намір приєднатися до Правосланої Церкви України, повідомляє Рівненська єпархія.

  Так, в неділю 15 травня 2022 року, відбулись загальні збори «Релігійної громади Свято-Михайлівського собору Сарненської єпархії Української Православної Церкви м. Костопіль», які були скликані членами громади відповідно до вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», та пройшли з дотриманням норм чинного законодавства.

  Під час зборів ОДНОГОЛОСНО було прийнято рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях Українській Православній Церкві (Православній Церкві України) шляхом підпорядкування Управлінню Рівненської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) та шляхом внесення відповідних змін до Статуту релігійної громади.

  Таким чином, релігійна громада парафії Свято-Михайлівського собору Костополя вийшла з-під юрисдикції московського патріархату та приєдналася до Православної Церкви України.

  Нагадуємо, Православна Церква України не закликає захоплювати храми московського патріархату чи силою змінювати їхню конфесійну приналежність. Про це неодноразово заявляв як Предстоятель – митрополит Епіфаній, так і керуючий Рівненською єпархією архієпископ Іларіон. Однак для тих, хто готовий і бажає долучитися до Православної Церкви України –  двері відкриті завжди!

  Найсвіжіше

  Популярне