Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Парламент США незабаром може визнати росію державою, яка спонсорує тероризм

  У Сенаті Сполучених Штатів Америки зареєстрували резолюцію, що визнає росію державою-спонсором тероризму. Співавторами документу стали сенатори від обох партій, демократ Ричард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем.

  Про це пише «Голос Америки».

  У резолюції йдеться, що Сенат вважає дії уряду росії за головування владіміра путіна актами тероризму і закликає держсекретаря США визнати росію державою, яка спонсорує тероризм.

  «Це визнання (країни-спонсора тероризму – ред.) буде важливим в американському законодавстві. Є лише чотири країни, які мають таке визнання: Куба, Сирія, Іран та Північна Корея. Ми намагаємося включити до цього списку росію, щоб вона була п’ятою. Це компанія, з якою її треба асоціювати. Це тоталітарні режими, І вони не несуть добра», – заявив під час презентації резолюції її співавтор, сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем.

  «Впродовж 20 років він (путін – ред.) уникав відповідальності за вбивства. Він – терорист. І росія – держава-терорист, якою управляє путін», – додав він.

  «росія спонсорувала тероризм ще перед повномасштабним вторгненням, тому що у них були посібники, найманці, довірені особи в Україні. Я відвідував Україну у складі двопартійної делегації незадовго до повномасштабного вторгнення, і мої колеги спитали Зеленського: Чи ви боїтеся російського вторгнення? А він подивився на нас і сказав: «Росіяни вторглися в нашу країну в 2014 році, вони вбили 14 тисяч наших людей». Вони (росіяни) спонсорували тероризм роками і роками, і вони мають за це відповідати», – додав сенатор від Демократичної партії, співавтор резолюції Ричард Блументаль.

  У резолюції сенатори визначили низку підстав для такого визначення. Серед них:

  • За вказівкою владіміра путіна уряд росії продовжує впроваджувати акти міжнародного тероризму проти політичних опонентів та інших країн;
  • З 2014 року уряд росії підтримує сепаратистів, причетних до насильства проти мирних громадян України у регіоні Донбасу;
  • рф поширює терор по всьому світі через приватні військові мережі найманців, такі як група Вагнера;
  • У лютому 2022 року понад 400 російських найманців із групи Вагнера прибули в Київ за наказом кремля вбити президента Володимира Зеленського та членів уряду України;
  • 14 березня 2022 діючий голова ОБСЄ Збігнєв Рау заявив, що дії уряду рф в Україні проти мирного населення та цивільної інфраструктури, є «державним тероризмом»;
  • 17 березня 2022 року президент Володимир Зеленський закликав світ визнати росію державою-терористом;
  • 27 квітня 2022 року Державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що «без сумніву, росіяни тероризують народ України»;
  • За наказом владіміра путіна росія продовжує вчиняти військові злочини, наказуючи та даючи дозвіл атакувати мирні центри в Чечні, Грузії, Сирії, Україні, що призвело до незліченної кількості смертей цивільних чоловіків, жінок і дітей;
  • Військові росії здійнили незліченну кількість вбивств невинних громадян і намагались заховати свої звірства у масових могилах по всій Україні.

  «Чим більше ми зробимо, щоб ізолювати росію, тим сильнішою буде наша позиція. І ця ініціатива пропонує таку перспективу», – заявив сенатор Блументаль.

  Резолюцію планують додати до пакету законодавства щодо додаткової підтримки України.

  «Якщо Конгрес США додасть до законодавства про додаткову підтримку України визнання росії державою-спонсором тероризму, це було б найсильнішим сигналом, що путіна, як лідера росії, вже не вважають легітимним», – пояснив Грем.

  Сенатор додав, що цією резолюцією американський Конгрес надсилає сигнал українському народу, що США їх розуміють. І також сигнал росіянам – що допоки путін буде вашим лідером, Росія лишатиметься ізольованою.

  Як раніше повідомляв «Голос Америки», відповідно до пояснень Держдепартаменту, «держави-спонсори тероризму» – це ті, які неодноразово надавали підтримку актам міжнародного тероризму та визначаються відповідно до трьох законів США: розділу 1754(c) закону про дозвіл на національну оборону, розділу 40 закону про контроль експорту зброї та розділу 620A закону про іноземну допомогу.

  «Держави-спонсори тероризму» підпадають під чотири основні категорії санкцій: обмеження на іноземну допомогу від США, заборону на експорт і продаж оборонної продукції; контроль за експортом товарів подвійного використання, а також – під різні фінансові та інші обмеження.

  Також передбачаються додаткові санкції, які карають осіб і країни, які співпрацюють із «державами-спонсорами тероризму».

  Найсвіжіше

  Популярне