П’ятниця, 27 Травня, 2022
Бiльше

  Наші жінки є взірцем мужності, любові та жертовності: в Черкасах молилися за всіх матерів України

  У Черкасах до Дня матері відбулася спільна молитва за всіх матерів України. Молебень відбувався після завершення традиційної недільної служби у Свято-Троїцькому соборі Православної церкви України, повідомиляє Суспільне. 

  За словами митрополита Черкаського та Чигиринського Владики Іоана, 2022 року День матері збігся з Днем жінок-мироносиць.

  На спільну молитву зібралися представники духовенства, місцевої влади та віряни Черкас.

  Владика Іоан назвав символічним збіг двох свят: Дня матері та Дня жінок-мироносиць, останній відзначається Православною церквою другої неділі після Великодня.

  У коментарі він розповів, хто такі жінки-мироносиці і якими вони були.

  “Жони-мироносиці були супутницями святих апостолів та Господа Ісуса Христа під час їхніх подорожей по Ізраїлю, коли Син Божий вів проповідь свого Євангелія. Вони служили їм своїми трудами та майном, як про це говориться у Священному Писанні. Вірність свою та смиренність вони продемонстрували в час страждань Господніх та Його розп’яття і смерті, коли були до кінця з Господом, навіть коли Його учні, окрім Іоана Богослова, покинули Учителя і розбіглися у страху перед юдеями-ненависниками Христа. Саме вони або частина з них першими побачили й зустріли Христа воскреслого”, — розповів митрополит.

  За словами Владики Іоана, прикладом для всіх жінок є Богородиця.

  “Матір Божа, втративши свого єдиного Сина і Господа, була вірною Божому покликанню й аніскільки не скаржилася, хоча Її серце і було пронизане зброєю втрати. Однак віра у воскресіння укріплювала Її”, — пояснив митрополит.

  Він сказав, що українські жінки в усі епохи життя українського народу були і є джерелами не лише материнства, але і взірцем мудрості, любові, терпеливості до негараздів і непокірливості до брехні.

  “У часи радянського богоборчого тоталітарного режиму українські жінки наповнювали храми Божі, в той час, як чоловіки боялися відвідувати храми. Це оберігало Церкву Православну від руйнування безбожниками”, — пояснив Владика Іоан.

  Сучасних жінок, матерів він назвав сильними та здатними на подвиги.

  “Сучасні жінки особливо в час війни, коли вся Україна проходить свою страшну Голгофу боротьби за свободу та звільнення від російського геноциду та знищення, виявляють подвиги самовідданого служіння, є взірцем мужності, любові, жертовності на всіх ланках боротьби — від військових формувань до волонтерського служіння українському війську. Матері втрачають своїх дітей, жінки — своїх чоловіків, але зберігають наснагу до боротьби”, — пояснив митрополит.

  Владика Іоан сказав, що вірить в українських жінок. На його думку, жінки, матері зможуть витримати весь тягар нинішньої війни з Росією, даруватимуть життя, але і їх потрібно підтримувати.

  Найсвіжіше

  Популярне