Субота, 20 Квітня, 2024
Бiльше

  В Україні росіяни пошкодили щонайменше 92 релігійні споруди, – Людмила Денісова

  В Україні зафіксували 242 випадки знищення росіянами культурної спадщини українського народу. Зокрема окупанти знищили або пошкодили щонайменше 92 релігійні споруди.

  Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

  За її словами, зруйновано та пошкоджено 16 пам’яток національного значення, 72 – місцевого значення та 6 щойно виявлених.

  Найбільше руйнувань зазнали об’єкти культурної спадщини в Харківській області – 84, в Донецькій – 45, в Київській – 38, в Чернігівській – 24, в Луганській – 17, в Сумській – 14.

  Окупантами знищено або пошкоджено 92 релігійні споруди, з них 35 – пам’ятки історії, архітектури та містобудування, 29 меморіальних пам’ятників на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 19 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 33 будинки культури, театри, бібліотеки та інші об’єкти цінної історичної забудови.

  «Знищуючи нашу культурну спадщину, РФ намагається стерти національну ідентичність українського народу. Війська агресора порушують статті 4 та 5 Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Такі дії агресора відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду є воєнним злочином», – наголошує Денісова.

  Омбудсмен закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень РФ прав людини в Україні.

  Нагадаємо, нещодавно росіяни обстріляли Святогірську лавру УПЦ МП: семеро потерпілих.  Також окупанти своїми обстрілами вбили єромонаха «УПЦ МП».

  Найсвіжіше

  Популярне