Четвер, 22 Лютого, 2024
Бiльше

  У Львові біля церкви Юра експонують писанки, які вціліли після обстрілів Києва

  До Львова з Києва привезли сотню майже метрових писанок, які вціліли після обстрілів рашистів. Виставку можна побачити на площі перед собором святого Юра і триватиме вона до 6 травня. Далі організатори планують перевезти її до громад Львівщини.

  Про це у коментарі для “Еспресо.Захід” розповіла Христина Замула, начальниця Львівської районної військової адміністрації.

  “Загалом їх було 585. Експонувались писанки на Софіївській площі і наступні роки кожного разу доповнюватися. Згодом, коли біля Києва побудували Добропарк, виставку писанок почали експонувати там. Відомо, що Добропарк дуже постраждав внаслідок військових дій росіян, там залишився фактично лише попіл. Але вцілів один склад в якому була частина писанок – це 140 штук.

  Перевезти їх було надзвичайно складно, але ми зуміли це зробити. Доклали чимало зусиль, бо все довкола було заміновано. Наші хлопці з ЗСУ добре попрацювали, хоч до останнього моменту не вірили, що їх вдасться вивезти. Але сьогодні вранці ми їх виставили.

  Виставка символічна, адже собор Юра – один з головних храмів Львова, який є сакральним для львів’ян, як Софійський собор є символом Києва. Крім того, враховуючи, що в нас є багато переселенців, в тому числі з Києва, привезли їм частину дому”, – розповіла Христина Замула.

  Писанки вже були на Львівщині у 2017 році – в Кам’янці-Бузькій, Жовкві, Дрогобичі і Червонограді. Розписували їх художники з цілої України – була навіть книга про кожного автора та про кожну писанку і те, що вона символізує, але станом на сьогодні її не змогли знайти.

  Є серед писанок одна порожня. Розмальовувати її запросять когось з львівських художників.

  “До речі, видно, що кілька з тих писанок, які у нас виставлені, обпалені, пошкоджені. До них торкнулась війна і дії окупантів. Будемо пробувати ті, які є понищені, відреставрувати. Це дуже символічно, бо зараз і країна знищена, спалена і зруйнована – так і деякі з цих писанок так виглядають”, – підсумувала Христина Замула.

  Найсвіжіше

  Популярне